Greyfurt ve Sarmısak Hangi ilaçlarla Yenmez

İlaca Göre Beslenme – Hangi ilaçlarla ne yenmez?

Merhaba değerli Bilgi Doktora okurlarım. Günlük hayatımızda sağlıklı beslenmeye dikkat etmeye çalışıyoruz.  Şimdi çok önemli sağlık bilgisini içeren bir ilgiyi sizlere aktaracağız. Belki bilenler vardır ama bilmeyenler de çoğunluktadır.

Günlük hayatta sağlıklı beslenme deyince akla ilk gelen; örneğin greyfurt, sarmısak, muz gibi besinler gelmektedir. Ancak bu besinler ile birlikte ilaçlar alınınca bırakın yararı ciddi birer tehlikeye dönüşebiliyorlar.

Hangi İlaç ile Hangi Meyve – Gıda Yenmez

Şimdi size konu ile ilgili ayrıntıları vereceğim;

İlaçların yanında her şeyi yiyor musunuz? İlaç ile beraber greyfurt sarımısak yemeyin. Sarımsak, muz, greyfurt ve süt hepsi tek başına birer vitamin deposu ancak ilaç ile aldığınız zaman tehlike büyük…


-------- Sponsorlu --------

Bir takım ilaçlar kullandığınız taktirde örneğin sarımsak gibi yeşil yapraklı sebzeler pazı ve ıspanak gibi besinleri ilaç ile beraber tüketmemek gerekiyor.

Tansiyonunuz var ve bunu dengede tutmak için ilaç kullanıyorsunuz ama aynı zamanda greyfurtta sizin için vazgeçilmez meyvelerden bir tanesi.. Uzmanlar burada aman dikkat et diyor! Çünkü bu ikili yani ilaç ve greyfurt veya idğer saydığımız gıdalar birlikte yenilirse çok zararlı oluyor.

İlaçlar Ne zaman alınmalı ne zamanlar alınmamalıdır?

Ilaçtan sonra 2 saat ara verdikten sonra bu besinleri tüketmeniz gerekiyor. Eğer antibiyotikten 1 saat önce veya 1 saat sonra süt kullanırsanız sütün içerisindeki kalsiyum alamıyorsunuz.

Antidepresan ilaçlar ile beraber alkol kullanmamanız gerekiyor. Buna bağlı olarak birtakım besinlerde kullanmamanız gerekiyor özellikle baklava, incir, ciğer gibi besinleri tüketirken dikkatli davranmamız gerekiyor çünkü buna bağlı olarak etkileşimlerden kaynaklı sorunlar oluşabiliyor.

1 YORUM

  1. Pingback: Ballı Greyfurt Suyu » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir