Harika Meyve Greyfurt Yağı

Harika Meyve Greyfurt Yağı

İngilizcede adını en harika meyve olarak almış greyfurt elde edilen yağı ile doğal bir şifa kaynağı oluyor. Ülkemizde özellikle greyfurt yağı selülit tedavisinde, cilt bakımında, zayıflama amacıyla ve daha bir çok farklı kullanım alanıyla tercih ediliyor.

Greyfurt Yağı Nedir, Nasıl Elde Edilir? Greyfurt yağı, isminden de anlaşıldığı üzere greyfurt meyvesinin kabuklarından elde edilmektedir. Greyfurt meyvesinin kabukları, soğuk presleme yöntemiyle ezilir.

Greyfurt C vitamini bakımından oldukça zengin olduğu için greyfurt yağı da bu vitamin açısından zengindir. Oldukça şifalı bir bitki yağı olan greyfurt yağı, farklı şekillerde kullanılmakta ve farklı alanlarda kullananlara fayda sağlamaktadır.

Greyfurt Yağı Hakkında Genel Bilgi ve Kullanım Alanları

Narenciyeler arasında başı çekmekte olan greyfurt, kullanımı açısından da çok yönlü olmaktadır. Greyfurt yağının hem haricen hem de dahilen kullanımı vardır. Örneğin fazla kilolarınızdan şikayetçi iseniz ; yağlarınızdan ve fazla kilolarınızdan kurtulmak için cildinize uygulama yaparak fazlalıklarınızdan kullanabilirsiniz.

Ya da kendinizi çok yorgun ve halsiz hissediyorsanız canlanmak için; bir bardak kadar suyun içerisine, birkaç damla kadar greyfurt yağından damlatarak içebilirsiniz. Greyfurt yağının yüksek oranda C vitamini içermesi sebebiyle, çok kısa sürede enerjinizi arttırabilirsiniz.

Greyfurt Yağının Faydaları Nelerdir?

Greyfurt yağı, meyvesi kadar bol vitaminli ve faydalı bir bitkisel yağ çeşididir. Bu sebeple özellikle grip ve soğuk algınlığı durumlarında tüketildiğinde çok faydalı olmaktadır.

Greyfurt bitkisel yağı, masaj salonlarındaki görevliler tarafından sıklıkla başvurulan ve kullanıldığı kişiyi oldukça rahatlatan bir yağdır.

Diyet yapan kişilerin temel sıkıntısı olan halsizlik durumuna iyi gelmektedir. Kişinin daha hareketli ve canlı olmasına yardımcı olur.


-------- Sponsorlu --------

C vitamini açısından portakal kadar zengin bir içeriğe sahiptir.

Ruhsal açıdan kendisini pek iyi hissetmeyen kişilere greyfurt yağı önerilmektedir. Kişiye ferahlık ve tazelik duyguları katar.

Greyfurt yağının göğüslere düzenli olarak uygulanması, göğüslerin daha sıkı bir yapıya kavuşmasına ve toparlanmasına yardımcı olur.

Vücudun sıvı miktarını dengelemesinin yanı sıra lenf sisteminde olumlu etki yapar.

Selülit oluşumu engeller, selülitleri giderir.

Bir çok kişi tarafından zayıflama amacı ile de kullanılmaktadır.

Greyfurt Yağı Nasıl Kullanılır?

Kullanım Şekilleri: Özellikle bayanlar tarafından daha çok kullanılan bu yağı, her bireyin çekinmeden kullanabileceği bir bitkisel yağ çeşididir. Gün içinde stresli durumlar yaşamaktan; kaslarınızın gerildiğini ve sinirlerinizin oldukça gergin olduğunu hissediyorsanız; sıkıntı hissettiğiniz bölgelerinize greyfurt yağı ile masaj yapmanızı öneririz.

Etkili bitkisel yağ çeşitlerinden olan greyfurt yağını ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullandığınızda çok faydasını görürsünüz.

Greyfurt yağını hem dahilen hem de haricen olmak üzere 2 farklı şekilde kullanabilirsiniz.

Dahilen Kullanmayı Tercih Ediyorsanız;

1 çay bardağı kadar içme suyunun içine 5 damla greyfurt yağı damlatmanız yeterli olacaktır. Hazırlanmış olan bu suyu, günde 1 defa tükettiğinizde gün içinde çok daha zinde ve ferah olduğunuzu hissedersiniz.

Haricen Kullanmayı Tercih Ediyorsanız;

Greyfurt yağından avucunuzun içine birkaç damla damlattıktan sonra sıkıntı yaşadığınız bölgeye masaj yaparak uygulamanızı tavsiye ederiz. Düzenli uygulamalar sonucunda uygulama yaptığınız bölgede, bölgesel incelmenin olduğunu zamanla fark edersiniz. Aynı zamanda selülitli bölgelere de sürüldüğünde selülitlerin azalmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir