Sarımsak ve Zeytinyağı ile Saç Bakım Kürü

Saç için Sarımsak ve Zeytinyağı Etkisi

Saç için Zeytinyağı ve Sarımsak ile hazırlayacağınız bu kür ile daha parlak ve güçlü saçlara sahip olabilirsiniz… Sarımsağın da zeytinyağının da saça faydaları saymakla bitmiyor!

Sarımsak ve zeytin yağının saça sağladıkları temel fayda, saçların dökülmesini yavaşlatıcı etki göstermesidir. Hatta bazı çalışmalara göre yeni saçların bile çıkmasını sağlamaktadır. Son yıllarda oldukça popülerleşen kürler, zeytinyağının saçları yumuşatma etkisiyle de birleşerek saç bakımında oldukça etkili bir seçenek sunmaktadır.

Sarımsağın Saç İçin Faydaları

Sarımsak içerisinde sülfür maddesini barındırması sebebiyle, başta saçlar olmak üzere tırnaklar, cilt ve sinirler için faydalı olmaktadır. Sülfür maddesi dışında, sarımsağın içinde bulunan E vitamini ve selenyum; saç sağlığı üzerinde oldukça önemli katkı sağlamaktadır.

Sarımsak; yıpranmış olan saçların beslenmesini sağlamanın yanı sıra kolojen üretimini de arttırmaktadır.

Sarımsak katkılı olan saç bakım ürünleri yani; şampuanlar, sarımsak yağları ve benzeri ürünler, saçların tekrar oluşumunu sağlamada destekleyici olmaktadır. Ayrıca saçların zayıfladığı kısımlara doping etkisi yaratarak saçların tekrar çıkmasını sağlayabilmektedir. Sarımsaktan maksimum düzeyde yararlanabilmek için sarımsağın öz kısmının temiz olan saç derinize temas etmesi ve masaj yapılarak uygulanması gerekmektedir.


-------- Sponsorlu --------

Zeytinyağının Saç İçin Faydaları

Zeytinyağı, hem saçın hem de saç derisinin yumuşamasını sağlayarak yıpranmış kısımları onarıcı etki göstermektedir. Saçların kurutulmasında ve şekillendirilmesinde kullanılan makineler elbette zamanla saçlarda yıpranmaya sebep olmaktadır, işte bu yüzden en doğal bakım olan zeytinyağından faydalanmanız sizi çok rahatlatacaktır.

Zeytinyağı saçlara doğal bir parlaklık vermesine ek olarak saçların ve saç derisinin daha sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır.

Sarımsak ve Zeytinyağı ile Nasıl Saç Bakımı Yapılır?

Daha gür ve daha güçlü saçlara sahip olmak için hazırlamanız ve uygulamanız gereken kür şu şekildedir; 2 diş sarımsağı rendeleyin. 1 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Üzerine 1 tane yumurtanın sarısını ekleyin ve tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Hazırladığınız bu kürü saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Yarım saat kadar bu şekilde bekleyin. Sonrasında şampuanla saçlarınızı yıkayın. Tarifi verilen bu kürü, haftada 2 veya 3 kere uygulamanız yeterli olacaktır.

3 YORUM

 1. hasan

  Merhaba iyi akşamlar ben zeytin ve sarımsak ve yumurtanın Sarısnın kürünu yaptım ve saçlarıma masja eşliğinde sürdüm ama yanıyor gibi hissediyorum. lütfen açıklar misiniz sıkıntı olmasın ben için. Tebriz den 😇😇😇😇😇

  • Ramazan

   Kardesim bende denemeyi düşünüyorum bazıları sacanızi yakar döker diyor bazılarida yeni kıllar çıkarır saci gurlestirir diyor.
   Saca uygularken masaj yaparak uygula ve en fazla 20 dakika beklet.20 dakkadan fazla bekletirsen sac köklerini yakar ve kalıcı dökülmeler yaşarsın dökülen yerler çıkmaz birdaha

 2. Yasemin

  Ben bu karışımı 20 yıldır yapıyorum saçlara çok güzel yapıyor ama ben sarımsağı 4de kesip zeytin yağının içine katıyorum iki baş sarımsağı iki kg yağ karanlık bir yerde saklamak gerekiyor 15 gün ağzını açmadan bekledikten sonra haftada bir sabah sürüp akşam yıkıyorum sonuç muhteşem iki kg yağ bir yıl yetiyor durdukça etkisi artıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir