Kimyasal Değdirmeden Beyazlayan Saçlara Doğal Yollarla Veda Edin

Artık Kimyasallara Veda! Beyaz Saçlarınıza Denemeye Değer Bu Doğal Reçeteyle Veda Edin!

Belli bir yaşa gelmekten ya da bazı farklı faktörlerden dolayı saçlarımızda gri ya da beyazlar belirmeye başlar.

Bu sorun da vücudunuzda pigmenti veren melanin seviyesinin azalmasından kaynaklı ortaya çıkar.

Son zamanlarda, gri saçlı olmak moda oldu, ancak yine de bazı insanlar platin renkli saç sahibi olmak istemiyor ve saçlarının asıl tonunu doğal yollarla nasıl koruyacaklarını bilemiyorlar.

Bu yazımızda, sizlere boya ya da kimyasal değdirmeden, uzun süre saçınızın rengini nasıl koruyabileceğiniz hakkında bazı ipuçları vereceğiz.

SAÇINIZIN RENGİNİ KİMYASAL DEĞDİRMEDEN KORUMAK


-------- Sponsorlu --------

• Bektaşi üzümü: Bektaşi üzümlerini sizlere görülmeye değer sonuçlar verecek ince bir maske yapımında kullanıyoruz. Bu üzümü yumurtayı, bir yemek kaşığı okaliptus yağı ve limon suyuyla karıştırın. Kafa derinize sürdükten bir saat sonra yıkayın.

• Hindistan cevizi yağı ve Limon Suyu: Bu karışım saça çok faydalı bir takviye ve onu güzel gösterecek vitaminler sunacaktır. Bu iki malzemeyi karıştırıp, saça uygulayıp, bir saat beklettikten sonra normal bir şekilde saçınızı yıkayın.

• Adaçayı ve Biberiye: Eşit miktarda biberiye ve adaçayı yaprağını bir bardak suya alalım, ve bu karışımı doğal bir boya gibi saçımıza uygulayalım. Eğer karışıma biberiye yağını da eklerseniz daha çok faydasını göreceksiniz.

• Soğan suyu: Bu suyu direk olarak saç derinize uygulayın, bir saat bekletip, bir miktar suyla temizleyin. Ayrıca şampuanınıza biraz soğan parçası eklerseniz faydasınız göreceksiniz.
Şimdi sizler de saçınıza bu kolay ipuçlarıyla bakmaya başlayın, etkisini kısa sürede göreceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir