Keten Tohumu Reçetesiyle Yağlanmış İltihaplı Karaciğerlere Veda..!

Keten Tohumu + Anason Reçetesi Yağlanmış ve İltihaplı Karaciğerlere İyi Geliyor!

Keten ya da keten tohumu doğal yolla kilo vermek isteyenler için vazgeçilmez olmasının nedeni, bu gıdaların fiziksel aktiviteyle desteklenen tamamlayıcı roldeki bu tahıl diyetinden bıkanlara gerçekten yardımı dokunacak gıdalardan olmasıdır.

Çayı ya da köftün katılmış hali, Latince ismi Linum Privatissimum olan keten bitkisinin tohumu, birçok tıbbi ürününde bulunur ve yapısına göre seçilen iyileştirme yöntemlerinde kullanılır.

Keten bitkisi ilk olarak Fırat, Dicle ve Nil Nehirleri bölgelerinde görülmüştür ve tohumu da un ve lezzetli çayların hazırlanmasında kullanılıyor.

Keten tohumu yağının omega 3 yağ asidi, omega 6 yağ asidi ve omega 9 yağ asidi konusunda( yaygın olarak kozmetikte de kullanılıyor )zengin olduğunu bilmemizin yanı sıra gıda olarak kendisinin içeriğinde de önemli ölçüde çoklu doymamış yağ asitleri, besinsel lifler ve fitokimyasallar bulunur.

Keten tohumu tüketimi yavaş sindirim problemlerine de yardımcı oluyor. Bu amaçla tüketilecekse, keten tohumlarını bir bardak suda 12 saat bekletmelisiniz. Bu içecek özellikle aç karna tüketilmeli. Eğer anason da eklerseniz, midenizde, karminatif yani gaz giderici, antispazmodik ve yatıştırıcı etkiler de gösterir.


-------- Sponsorlu --------

Keten tohumu çayının idrar söktürücü özelliği de vardır. Böbrekleri sıvıların vücuttan atılmasında uyarmaya başlıyor, bu da sistit ve diğer ürier sistem enfeksiyonlarını iyileştirmede oldukça faydalıdır.Ayrıca böbrek taşlarının oluşmasını engelliyor ve böbreklerde, mesane ve karaciğerde oluşan iltihapları azaltıyor.

Anasonlu keten tohumu çayını hazırlamak için gereken malzemeler:

• 25 gram keten tohumu

• 1 yemek kaşığı anason

• 1 litre su

HAZIRLANIŞI:

• İlk olarak 25 gram keten tohumu ve anasonu bir litre suyla dolu tencereye alınız.

• 20 Dakika kadar kaynatınız.

• 5 dakika dinlendirip, süzerek servis ediniz.

KETEN TOHUMU ÇAYININ FAYDALARI

• Böbrekleri uyarıyor, temizliyor ve böbreğin fonksiyonlarını yenilemesini sağlıyor.

• İdrar kaçırmayı önleyip tedavisinde yardımcı oluyor.

• İdrar yolu enfeksiyonlarında (ve sistitte) tedaviye yardımcı oluyor.

• Böbrek taşlarının oluşmasını önlüyor.

Her daim doktorunuza danışmanızı ve tıbbi kontrollerinizi yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Sadece sizlere yardımcı olabilecek bazı noktalar sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir