Ender Saraç Migren Tedavisi ve Migreni Geçiren Çay

Sevgili Bilgi Doktoru okurlarım, bu yazımızda sizlere migren veya baş ağrılarınızı geçirmeniz için Prof. Dr. Ender Saraç hocamızın anlatımıyla bir kaç yöntem ve evinizde kolaylıkla yapacağınız bitkisel migren çayı tarifini vereceğim.

 

Migrene, Baş Ağrısına, Strese ve Yorgunluğa Biberiye, Çin, Nane Yağı ile Masaj

Şimdi resimde de görüldüğü şekilde elinizin işaret parmağı ve baş parmağı arasında kalan kısımda bir üçgen oluşuyor. Burası çok önemli bir noktadır. Burası bir akupunktur noktası. Buraya varsa biberiye yağı veya nane yağı buraya 1 – 2 damla koyup bastırıyorsunuz. Bu şekilde baş ağrılarınız veya migren ağrınız geçiyor.

bilgi-doktoru-migren-el-masaji

Tam resimdeki noktada başparmak ile işaret parmağı ve uç nokta yani bir üçgen oluşturduğumuz bu noktaya 2 dakika kadar bastırırsanız vücutta 2 dakika sonra kanda endorfin denilen morfine benzer uyuşturucu madde salgılanıyor.


-------- Sponsorlu --------

Migren Geçiren Baş Parmak Masajı (Ender Saraç)

Şimdi diyelimki migrenin var ve baş ağrın tuttuğu ya da bir şeylere canın sıkıldığı başım ağırdı, yorgunsun, uykusuz kaldın, aç kaldın… Ne Yapıyoruz?

1 damla nane yağı veya çin yağı ya da 1 damla biberiye yağını belirttiğimiz bölgeye damlatarak bastıracaksınız. Bu esnada gözlerinizi kapatacaksınız ve derin nefes alacaksınız. Ayrıca ağrının olduğu yere odaklanacaksınız ve konsantre olarak buradaki stresli arıların azaldığını düşüneceksiniz.

2 dakika sol elinizi, 2 dakika sağ eli yapacaksınız. Nasıl yapıyoruz? Nane yağıyla veya biberiye yağı ile…

Anason, Papatya, Biberiye ve Karanfil Çayı Nasıl Yapılır?

Bunun haricinde anason papatya biberiye karanfil çayı migrene özel bir çaydır.

Tarifi; 1 tutam biberiye, yarım tatlı kaşığı anason, 2 – 3 adet karanfil ve 1 tatlı kaşığı papatyayı 5 – 6 dakika kadar kaynar suda kalacak şekilde demleyin ve süzerek içeceksiniz. Bu çay ile hemen ağrılarınız kesilecektir.

Yukarıda verilen bilgiler Prof. Dr. Ender Saraç hocanın atv ekranlarında yayınlanan Zahide ile yetiş hayata isimli televizyon programındaki anlatımlarından alıntı yapılarak Bilgi Doktoru tarafından hazırlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir