AYVA YAPRAĞI ÇAYI

Ayva Yaprağı Çayı Faydaları

AYVA YAPRAĞI NE İŞE YARAR?

★ Sonbahar mevsiminde toplanan ayva yapraklarının taze olarak veya kurutulmuş şekilde çayı demlenerek içilir. Bir çok hastalığa şifa olduğu bilinen ayva yaprağı bir demlik su içerisinde haşlandıktan sonra haşladığınız bu suyu atılır. Ardından tekrar ayva yapraklarının üzerine su eklenerek kaynatılır ve biraz demlendikten sonra çay gibi içilebilir. İçindeki suyu bittikçe üstüne yeniden  su eklenerek içilebilir. 1 avuç ayva yaprağı ile yaklaşık 4-5 defa çay demlenebilir. Üstelik her demlemede aynı ıhlamurdaki gibi daha özlü bir çay olacaktır.


-------- Sponsorlu --------

Ayva Yaprağı Çayının Faydaları Nelerdir?

Bronşit ve geçmeyen öksürüğe iyi gelir. Strese uykusuzluğa agrasifliğe karşı faydalıdır. Sakinleştirici özelliği vardır. Ateş düşürücü ve soğuk algınlığını giderici özelliği vardır. Karaciğerleri temizler. Bağırsak ve midedeki zararlı mikroplardan arındırır, hazımsızlığa çare olur. Cilde karşı faydalıdır. Ciltte genç görünüm sağlar. Boğaz iltihabına ve ağız içinde oluşan yaralara karşı yararları vardır.

★ Ayva yaprağı haşlandıktan sonra lapa haline getirilerek boğaza uygulanırsa boğazdaki şişliği alır.

★ Ayva yaprakları da ayvanın çekirdeği de kalp rahatsızlıklarının mükemmel bir doğal ilacıdır.

★ Kalp çarpıntısına karşı ayva yaprağı ve çiçeklerini kaynatılıp içildiğinde şifa bulur. Basura karşı ayva yaprağı çayının iyileştirici özelliği vardır.

★ Ses tellerine iyi gelir. Öksürük ve bronşitte tedavi edicidir. Ayva yaprağı çayı ile ilgili bu bilgilendirici yazıyı mutlaka paylaşalım, belki birine şifa oluruz. Sağlıcakla kalınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir