Hacamat Nedir, Faydaları Nelerdir?

Hacamat Nedir, Faydaları Nelerdir?

HACAMATIN FAYDALARI – HACAMAT NASIL YAPILIR?

Hacamat (Hajamat – Hijamah) Nedir?

Kelime anlamı Arapça kökenli olan HACAMAT (Arapça’da Hajamat, Hijamah), vücudun herhangi bir bölgesindeki deriden vakumlama yöntemiyle kan alınması olarak tanımlanır.

Çoğunlukla sırttan, başın arka kısmından, ense bölgesinden, iki omzun arasından, bel çevresinden olmak üzere sıkıntı olan her bölgeden vakum, boynuz veya bardak kullanılarak hacamat yöntemiyle vücut kirli kandan arındırılır. Aynı zamanda hacamat vücuttan kan alma yöntemleri arasındaki en güzeli olarak da tanımlanır.

Ayrıca hacamat argo dilinde hafif yaralama anlamında da kullanılmaktadır.

Hacamat Nasıl Yapılır? Evde Bardak Çekme Yöntemi ve Hacamat Seti Hakkında Bilgi

* Derinin neşter yardımıyla çizildikten sonra çizilen bölge herhangi bir aparat ile yani bardak, şişe, boynuz, vakum kullanarak emme gücüyle kirli kanın çekilmesiyle yapılır. Bardak ile yapacaksanız bu emme gücü kolonyalı pamuğun yakıldıktan sonra bardak içinde tutulmasıyla da oluşturulabilir.

* Evde hacamat yapacaklar genellikle bardak çekme yöntemini kullanırlar. Hacamat merkezlerinde profesyonel anlamda hacamat yapanlar ise genellikle vakumlu aparatlar kullanarak kanı çekerler.


-------- Sponsorlu --------

* Ayrıca evde hacamat yapmak isteyenler için hacamat seti de satılmaktadır. Çünkü bardak yöntemi oldukça zor ve uğraştırıcıdır. Bardaklı hacamatta kolonyalı pamuk yakıldığı için riski de vardır.

Örnek Boynuz Yöntemiyle Hacamat

BOYNUZ ÇEKME YÖNTEMİYLE HACAMAT YAPILIŞI

Hacamat Faydaları

* Cilt hastalıklarında, sedef hastalığına,

* Romatizmaya, kısırlık, kanser, mide, karaciğer ve böbrek rahatsızlıklarına karşı,

* Kronikleşmiş ağrılara ve hastalıklara karşı,

* Sırt ağrılarına ve bel ağrısına,

* Şeker ve yüksek tansiyona karşı,

* Yorgunluğa, tembelliğe ve uyku fazlalığına,

* Cinsel hastalıklara ve prostata karşı,

* Kadın hastalıklarına,

* Baş ağrısı, boyun ve omuz ağrılarına karşı faydalı olduğu iddia edilmektedir.

Hacamat Yaptıranlar ve Yorumları

*  Eğer herhangi bir yerde veya evinizde hacamat yaptırdıysanız, lütfen hacamat ile ilgili görüş ve deneyimlerinizi, fikirlerinizi bizimle paylaşarak yapmak isteyen okurlarımıza yol gösterin. Hacamat hakkındaki tüm yorumlarınızı bekliyoruz. Sağlıcakla kalınız…

3 YORUM

  1. Recep ışıkgöl

    Hacamat halk arasında,dini kaynaklarda anlatıldığı şekil bu analatılan değil. Bu halk arasında ki -yel girdiğinde şişe çektirmek- olayıdır.Hacamat yoluyla kan aldıranların iddiası şu: -vucütta ki damarlardaki zaralı maddeler damarların bir bölümünde ,özellikle sırtta toplanır. Bu bölge açılıp ,bir miktar kan alınırsa sağlıklı olursun.–Fakat bu açıklamalarla damarın bir bölümünde kan devrini azaltan durum ortaya çıkyor. Bunun ne derece mantıklı olduğunu bilenlere sormalı.Sağlıklı günler…..

  2. asg

    Hacamat herzaman yapılmaz,belli günleri ve zamanları vardır.Ayrıca yaptırmadan önce ve sonrasında hayvansal gıdalar tüketilmemelidir.Yapılırken abdestli olunmalı ve belli dualar okunmalıdır.Maximum fayda için bunlar önemli ve bilinmesi gereken hususlar.yoksa sadce kan aldırmıs oluruz…

  3. Huseyın

    Mrb ıyı gunler dız altı damarıma darbe aldım dunden berı damarımda sertlesme var agrıyor sısme veya morarma yok sadece agrıyor ne yapabılırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir