Ardıç Yağının Faydaları, Ardıç Yağı Kremi ve Kullanımı

Ardıç Yağının Faydaları, Ardıç Yağı Kremi ve Kullanımı

Ardıç yağı ülkemizde pek bilinmeyen bitkisel bir yağ çeşidi olup, alternatif tıp alanında geniş ve etkili bir kullanıma sahiptir.

Ardıç Yağı Neye İyi Gelir, Faydaları Nelerdir?

Ardıç yağı kandaki zehirli maddelerin dışarı atılmasını sağlayarak kanın temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca kansızlığa iyi gelmesinin yanı sıra kan yoluyla bulaşma ihtimali olan hastalıklara engel olmaktadır.

Vücudun toksinlerden arındırılmasına, iltihapların yok edilip atılmasına ve böylece tıkanıklıkların açılmasına yardımcı olmaktadır.

Mide ağrısı durumlarında, ağrıyı dindirici etki göstermektedir.

İştah açar ve idrar söktürücü etki gösterir.

Boğaz iltihabı sorununun giderilmesinde oldukça etkilidir.

Saç dökülmesi sorununa karşı etkili çözüm sunmaktadır.

Deri hastalıklarının tedavisi ve özellikle bayanları rahatsız eden selülitlerden kurtarıcı bir yardımcıdır.

Ardıç yağının romatizma ve kramp durumlarında iyileştirici etkisi bulunmaktadır.

Ardıç Yağının Kullanım Şekilleri

Ardıç yağı 3 şekilde kullanılabilmektedir.

1) Ardıç Yağını Dahilen Kullanmak İçin; 1 tane kesme şekerin üzerine 5 damla ardıç yağı damlatın ve dilinizin üzerine koyarak yavaş yavaş emin. Eğer şeker yerine su ile tüketmek isterseniz; aynı miktardaki ardıç yağını, az miktar suya damlatarak tüketmenizi öneririz. Bu tüketim şekillerini günde 3 defaya kadar tekrar edebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

2) Burun Yoluyla Ardıç Yağı Kullanımı; 2 burun deliğinde kullanmak için 2 parça pamuk kopartın ve her iki pamuğa da 4 -5 damla ardıç yağı damlatın. Bu şekilde burun deliklerinize yerleştirin. Bu halde yaklaşık olarak 15 dakika süreyle burnunuzdan nefes almaya çalışın. Siz nefes alırken hava süzülerek içinize geçecektir. Bu uygulama şeklini günde 1 ya da 2 kere tekrar edebilirsiniz.

3) Ardıç Yağını Haricen Kullanmak İçin; Haricen kullanım genellikle, ağrıyan kısımlarda uygulanan bir yöntemdir. Bu şekilde kullanmak için; ağrıyan kısma, 1/10 oranında zeytinyağı ekleyerek hazırladığınız karışımı masaj yaparak sürün.

Ardıç Yağı Kremi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Ardıç yağı kremi, ardıç tohumundan elde edilmektedir. Ardıç tohumunun, distilasyon yöntemi ile yağı çıkarılmaktadır. Bu yağın içerisine çeşitli bitkisel ekstratlar eklenerek zenginleştirilmektedir. Böylece ağrı kesici etkisi ve rahatlatıcılığı maksimum seviyeye ulaştırılmaktadır.

Kullanımı: Ardıç yağı kremini; vücudunuzun ağrıyan kısmına, eklemlerinize, kaslarınıza direkt olarak uygulayarak masajla yedirmenizi tavsiye ederiz.

Etkili sonuç almak için günde 2 defa uygulamanızı tavsiye ederiz. İsterseniz uygulama yaptığınız kısmı streç ile sararak etkisini arttırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir