Çörek Otu, Ekinezya ve Kefir Üçlüsü

Çörek Otu, Ekinezya ve Kefir Üçlüsü

Gribe, nezleye, soğuk algınlığına ve tüm mikroplara karşı kalkan görevi göre mucize üçlü: “Kefir, Çörek Otu ve Ekinezya”

Bu 3 gıdadan yararlanarak kendinizi; grip ve soğuk algınlığına karşı maksimum seviyede koruyabilirsiniz. Size tavsiyemiz, gribe yakalanmadan önleminizi almanızdır. Çünkü yakalandıktan sonra hastalığın geçmesi için epey bir çaba sarf etmek gerekiyor… Çörek otu, ekinezya ve kefir üçlüsü sizi tüm hastalıklara karşı koruyacak…

Mikroplara Karşı En Etkili Kalkan, Vücudumuzun Savunma Sistemi

Vücudumuz günlük hayatta pek çok virüs çeşidi ile karşılaşmakta ancak vücudumuzun savunma sistemi, bizi bu hastalıklardan korumaktadır. Fakat bu virüslere karşı her vücudun tepkisi o kadar kuvvetli olamamaktadır. Kimisi hastanelik olacak kadar çok etkilenirken kimisi ise yalnızca dinlenmekle bu olumsuz durumdan kurtulabilmektedir.

İyileşme sürecide kişiden kişiye değişiklik gösteren bir durumdur. Aynı hastalık bir kişide 1 hafta süreyle zorluk yaşatırken başka bir kişide 3 gün sonra atlatılabilmektedir. İşte bu enfeksiyonlara karşı sizin vücudunuzun verdiği tepki, vücudunuzun savunma sistemi ile birebir ilişkili olmaktadır. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken en önemli şey, vücut direncini arttırmak yani vücudumuzun savunma sistemini güçlendirmektir.


-------- Sponsorlu --------

Kefirden Faydalanın

Vücut direncinin arttırılması konusunda en önemli besin takviyelerinden biriside kefirdir. Doğru beslenmek demek, bir bakıma vücut direncini arttıracak olan gıdalar ile beslenmek demektir. Kış aylarında hastalıklara yakalanma konusunda risk grubunda yer alan çocuklar ve yaşlılar, kefir tüketimine özen göstermelidirler. Tüketilecek olan kefirin; doğal sütten ve kefir mayasıyla mayalanması hazır kefir çeşitlerine göre vücut için çok daha faydalı olmaktadır.

Çörek Otu ve Ekinezya

Yapılan çalışmalar ekinezyanın çay veya ekstratları olarak tüketilmesinin; vücut direncini arttırdığını göstermiştir. Kışın hastalıklardan korunmak için yapılması gerekenler arasında, kefire ağırlık verilmesinin ardından yapılması gereken; çörek otu ve ekinezya tüketmektir. Bunlara ek olarak; kişinin dinlemesi ve üst solunum yollarının nemli tutulması gerekmektedir.

Abartmaksızın Hijyene Önem Verin

Optimum seviyede hijyen, her durumda olduğu gibi hastalıklara yakalanmama konusunda da oldukça önemli bir yere sahiptir. Hijyen konusuna gerektiği kadar önem verilmesi yeterli olacaktır. Bunun abartılmasının da sağlığı bozucu etkiye sahip olduğu unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir