Ekinezya Çayı ile Bal Gripten Koruyor

Şevki Güngör Gribe Karşı Ekinezya Çayını Tavsiye Ediyor…

Hazırladığı bitkisel kürlerle pekçok kişinin şifa bulmasına, iyileşmesine destek olan ve ‘Ege Lokman’ adıyla tanınmış Herbalist Şevki Güngör, mevsim geçişlerinde çok fazla yaşanan gripten korunmak için ‘Ekinezya çayı’ içilmesini tavsiye etti.

Manisa ilinin Kırkağaç ilçesi Bakır Mahallesinde hazırladığı bitkisel kürlerle çoğu hastanın iyileşmesine yardım eden herbalist Şevki Güngör, soğuk algınlığı ve gripten korunmak ve tedavisine yardımcı olmak için faydalanılan bitkisel ürünler arasında, en fazla bilinenin Ekinezya otu olduğunun altını çizdi.

Hastalıklara Karşı Çok Etkili

Ekinezyanın hem mikropları – virüsleri yok ettiğini hem de virüslerin yol açacağı zararları ortadan kaldırdığını ifade eden Güngör, “Ekinezya çayı hem virüsleri öldürür hem de virüslerin neden olduğu iltihap faktörlerinin miktarını kontrol ederek boğaz ve akciğerlerde meydana gelebilecek hasarları önliyor.


-------- Sponsorlu --------

Ekinezya her gün içildiği zaman bağışıklık sistemini güçlendirdiği için mutlak suretle gribi engeller. Ekinezya çayına kesinlikle 1 yemek kaşığı bal eklenmelidir. 1 su bardağı kaynar suya, 1,5 gram Ekinezya çayı, içerisine de 1 tatlı kaşığı bal eklenerek gripten rahatça korunabilir yada kurtulabilirsiniz.

Bal ve Ekinezya Karışımı Yapılışı – Uygulanışı

Ekinezya bitkisi bal ile içilirse, % 400 oranında daha çok etkili olacaktır. Bunu uyguladığınız vakit sadece 1 gün içerisinde gripten kurtulma ihtimali çok yüksek. Ekinezyanın harcinde Kuşburnu, Zencefil, Ihlamur, Nane, Gülhatmi ve Papatya bitkilerini de karıştırarak, grip için bağışıklık güçlendirici olarak çay şeklinde içebilirsiniz. Günde 1-2 bardak içilirse sizi grip virüslerine karşı koruyacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir