Kapsül Bal

Rize’de Kapsül Bal Üretimi Yapılacak

Konu ile ilgili bilgi veren Habib Koçal, 4 senedir devam ettirdiği Ar–Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiği 4 farklı bal çeşidini kapsüllere yerleştirdiğini, bu çalışması ile ilgili hem uluslararası hem Türk Patent Enstitüsü’nden patent almakta olduğunu açıkladı.

Kıtlık ve Açlık Zamanlarında Bal Kapsülü Kullanılabilir

Koçal, dünyada günümüze kadar akla gelmemiş ve uygulanmamış kapsül bal projesi ile kıtlık zamanlarında açlıkların ve açlıklardan kaynaklı ölümlerin engellenebileceğini de açıkladı . Koçal, “Mesela Plorin seviyesi yüksek 0,75 miligram bir bal kapsülü tüketen bir insan 3-4 saat kendini tok hissetmektedir” diye açıkladı.

KAPSÜL BAL NE İŞE YARAR

Rizeli Koçal; Dünyada günümüze kadar kimsenin aklına gelmeyen ve uygulanmamış kapsül bal projesi ile kıtlık zamanlarında açlıkların ve açlıklardan kaynaklanan ölümlerin engellenebileceğini de ifade etti.


-------- Sponsorlu --------

Koçal “Tarihe göz atarsak, bilhassa savaş zamanlarında önemli kıtlıkların ve açlıktan kaynaklanan ölümlerin yaşandığını görmekteyiz. Bu fikri geliştirmemde bu kanaat oldukça etkili oldu. Kıtlıkların ve kıtlık dönemlerinde ölümlerin nasıl önlenebileceğini düşünürken tükenmeyen gıdalar içerisinde balın ayrı bir yeri ve önemi bulunduğunu fark ettim. Bilhassa bölgemizde üretilen ballar 3 bin sene bozulmadan kendisini koruyabilmektedir.

Antibiyotik Yerine Kapsül BAL

Koçal, plorin seviyesi yüksek kestane balı ile organik limon suyu ve nane tozu karışımı ile elde edilen ürünün kapsüllere koyulması ile doğal bir antibiyotik elde ettiklerini vurgulayarak “Uzmanlar artık antibiyotikte sona gelindiğini biliyorlar ve her seferinde bunu belirtiyorlar. Antibiyotiklerin zararları herkesce biliniyor. Bu ürün çok güçlü bir antibiyotik etkisi oluşturacaktır” şeklinde konuştu.

Kapsül Ballar Nerede Satılır? Fiyatı Kaç TL?

Henüz satışlarına başlanılmayan kapsüllerin 0,75 mg’lik 30 adet kapsülden oluşan kutularının 29.90 TL’den satılması düşünülüyor. Satışları eczane vb tarzı yerlerden elde edilebilecek. Balın kapsüllenmesi esnasında ise yalnızca sığır jelatini kullanılacaktır. Kullanılan jelatinlerin helal gıda sertifikası mevcut.

3 YORUM

  1. Pingback: Sarımsağın Faydaları İbrahim Saraçoğlu » Bilgi Doktoru

  2. Pingback: Balkabağının Göz için Faydaları » Bilgi Doktoru

  3. Pingback: Ekinezya Çayı ile Bal Gripten Koruyor » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir