Cilt Kırışıklıklarına Botoks İşlemi Nasıl Yapılır

Bilgi Doktoru – Cildinizin kırışmasını önlemek veya var olan kırışıklıklardan kurtulmayı mı arzu ediyorsunuz? Lütfen öncelikle kulaktan dolma yanlış bilgileri unutun.

Tıp dünyasındaki gelişmeler gün geçtikçe insanlığa en yeni teknolojileri sunuyor. Botoks işlemi de bu imkânların en başında yer alıyor.

Ne işe yarar?

Botoks, kasların geçici olarak hareketini önler. Botoks uygulaması sebebiyle hareket edemeyen kas bölgelerinde, kasların neden olduğu kırışıklık ve sarkmalar düzelir.  Bu etki yaklaşık 3-6 ay kadar sürer.

Botoks vücudun nerelerine uygulanabilir?

• Yaşlılık belirtisi olan kaz ayaklarına

• Göz çevresinde oluşan kırışıklıklara

• Çatık kaş ve sinirli yüz ifadesi olanlara

• Alın ile kaş arası mimik kırışıklıklarına

• Dudak çevresinde oluşan kırışıklıklara

• Boyun bölgesindeki kırışıklıklara

• Yanaklardaki sarkmalara

• Koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanı terlemesine uygulanabilir.


-------- Sponsorlu --------

Botoks işlemi ne zamanlar yapılmalıdır?

Eğer gözlerinizin çevresi genç yaştan beri gülerken kırışıyorsa, konuşurken yada bir şey okurken devamlı kaş çatma hareketi yapıyorsanız, alın çizgileriniz fazla belirginse, kaşlarınız düşükse, yüzünüzde sarkmalar meydana geldiyse Botoks yaptırabilirsiniz.

Botoks yaptırmak için uygun muyum?

Botoks uygulamasında en iyi uygulama sonuçları 25-65 yaş arasında elde ediliyor. 65 yaşın üstündeki kişilerde mimik çizgileri dinlenme durumunda bile belirgindir. Bu yaşlarda cilt gerdirme ameliyatları Botoks tedavisine göre daha yararlı sonuçlar verebiliyor.

Etkisini anında gösteriyor mu?

Botoks tedavisinin sonuçları 3 ile 15 gün içerisinde elde edilir. Tedavi etkinliği 4-6 ay kadar sürebilmektedir. Tekrarlanan seanslarla tedavinin etki süresi uzayabilir.

Botoks’un etkisi sadece uygulandığı alanlarda görülür. Bu görünümü sürdürmek için botoks uygulaması gerekmektedir. Tekrarlayan seanslarla tedavi sıklığı azalmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir