Cilt İçin Patates Suyu Maskesi

Cilt İçin Patates Suyu Maskesi

Patates içerisinde bulunan bir çok vitamin ve mineraller sayesinde cilt için oldukça faydalı.. Cilt lekelerine, çillere, güneş lekelerine ve daha bir çok cilt problemine iyi gelen patates suyunun kullanım şeklini ve faydalarını bu yazımızda sizlerle paylaştık.

Cildimiz için oldukça faydalı olan patatesin suyunu çıkararak hazırlayabileceğiniz bu patates suyu maskesi ile yüzünüzdeki sivilcelerden ve gözaltı morluklarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Patatesin Cildimize Faydaları

Patates; A, B ve C vitaminleri açısından oldukça zengin olduğu kadar potasyum, karbonhidrat, fosfor, kalsiyum ve magnezyum mineralleri açısından da bir o kadar zengindir.

Antioksidan özelliği olan bir besin kaynağıdır.

Patatesin suyunu çıkartıp tükettiğinizde bağışıklık sisteminiz güçlenir ve vücudunuzdaki zararlı toksinlerden arınmış olursunuz.

Patates suyu ile selülitli kısımlarınıza kompres uygulaması yapıp masaj yaptığınızda; selülitlerinizden yavaş yavaş arınma fırsatını yakalamış olursunuz.

Patates suyu maskesini bir parça pamuk yardımıyla cildinize sürdüğünüzde; cildinizdeki kırışıklıkların ve lekelerin azalmasına yardımcı olarak cildinizi daha genç bir görünüme kavuşturmuş olursunuz.

Eğer güneş yanığınız olup bu durumdan şikayetçi iseniz; soğutmuş olduğunuz patates suyunu yanık olan bölgeye hafifçe sürerseniz sızınızı ve acınızı hafifleterek o bölgeye ferahlama fırsatı verirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Göz çevrenizde bulunan koyu renkli halkalarınızdan kurtulmak için; yatmadan önce her gece patates suyuna iki parça pamuğu batırıp gözlerinizin üzerine yerleştirmenizi öneririz. Bir süre bu şekilde dinlenin. Bu uygulamayı düzenli olarak 1 hafta boyunca uyguladığınızda koyu halkalarınızın yok olmaya başladığını fark edeceksiniz. Gözlerinizdeki şişliklerden şikayetçi iseniz de bu uygulamayı aynen yapmanız olumlu sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

Patates Suyu Maskesi Nasıl Yapılır?

Patates suyu maskesini kolaylıkla kısa sürede hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz. Maskeyi hazırlamak için; 2 tane patatesin kabuklarını soyun ve rendenizin ince olan kısmından rendeleyin. Patateslerin suyunu bir kasenin içine sıkın. Temiz olan cildinize hazırlamış oldunuz bu patates suyunu sürün. Adeta yıkarcasına bu patates suyunu güzelce cildinize uygulayın.

Patatesin posa olan kısımlarını gözlerinizin alt kısımları ve burun çevrenizden başlamak üzere yaydırın. Bu posalar, cildinize yapışacak ve kolay kolay düşmeyecektir. Bu şekilde yarım saat kadar bekleyin. Sonrasında yüzünüzü bol suyla yıkayın.

İlk uygulamadan itibaren cildinizdeki pürüzsüzlüğü ve yumuşaklığı sizde hissedeceksiniz. Tarifi verilmiş olan bu patates suyu maskesini uygun olduğunuz her gün uygulayabilirsiniz. Ne kadar sık uygularsanız o kadar gelişme kaydedersiniz.

2 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir