Siyah Nokta ve Ciltteki Lekeleri Geçirme Yöntemi

Siyah Nokta ve Ciltteki Lekeleri Geçirme Yöntemi

Siyah noktalar genellikle burun ve etrafında oluşan sürekli kendini yineleyen can kısıcı noktalardır. Siyah noktalardan kurtulmak için bir çok yöntem deneriz. Fakat bu yöntemlerden en sağlıklı ve kesin çözüm verenin doğal yöntemler olduğunu unutmamalıyız.

Siyah Noktaları Geçirmenin Yolları Nelerdir?

Limon Yoğurt Karışımı İle Siyah Noktaları Geçirme; Bir kase yoğurdun içerisine 1 adet limonun suyunu karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze iyice yedirin ve 15 dakika kadar bekletin. 15 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Limonun sivilceleri kurutucu ve siyah noktaları yok edici özelliği vardır. Ayrıca cildinizi dezenfekte eder. Yoğurt ise cildi besler ve nemlendirir. Bu maskeyi haftada 1 defa mutlaka uygulayın.

Limon Bal Karışımı İle Siyah Noktaları Geçirme; 1 tane limonu ortadan ikiye bölün ve yarısının üzerine 3-4 damla bal damlatın. siyah noktalarınızın olduğu bölgeye bu limonu iyice sürün. Karışımı yüzünüze sürdükten sonra 5 dakika bekletin. Ardından yüzünüzü soğuk su ile durulayın.


-------- Sponsorlu --------

Diş Macunu İle Siyah Noktalardan Kurtulma; Siyah noktalarınızı temizlemek için yeni bir diş fırçası edinin. Bu diş fırçasına bir miktar diş macunu sıkın ve siyah noktalarınızın olduğu bölgeleri masaj yaparak fırçalayın. Siyah noktalar gidene kadar bu işleme devam edin.

Elma Sirkesi ve Karbonat Karışımı İle Siyah Noktalardan Kurtulma; Bir miktar elma sirkesinin içerisine karbonatı karıştırın. Karışımı siyah noktalarınızın olduğu bölgelere sürün. Bir süre sonra durulayın.

Kil ve Elma Sirkesi İle Siyah Noktalardan Kurtulma; Bir miktar kil ile elma sirkesini karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı yüzünüze sürün. Maske kuruduktan sonra ılık su ile temizleyin.

Zeytinyağı ve Karnabahar Yaprağı İle Siyah Noktaları Geçirme; Yaklaşık 7-8 adet karnabahar yaprağını ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını birlikte mikserden geçirin. Ardından siyah noktaların olduğu bölgeler yoğunlukta olmak üzere tüm cildinize bu maskeyi yayın. 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Karnabahar yapraklarının ciltte temizleyici bir işlevi vardır. Haftada 2 defa bu karışımı uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir