Organik Saç Ekimi

Organik Saç Ekimi Yaptıranlar ve Yorumları

Saç çıkmayan bölgelere (Kelliğe Karşı) Organik Saç Ekimi Yaptıranların Yorumları, Düşünceleri burada toplanıyor…

Bilgi Doktoru – Bir estetik kliniğinde ortalama 2 senelik araştırmalar sonucu geliştirilen yöntem sayesinde kişinin bedeninden alınan kök hücreyle zenginleştirilmiş yağ, karışımla işleme tabi tutulmasının ardından saç çıkmayan bölgeye enjekte ediliyor. Bu yazımızda sevgili okurlarımıza saç ekimi yaptıran veya yaptırmayı düşünenlerin tecrübesini, yorumlarını ve önerilerini sunarak organik saç ekimi haberi hakkında bilgi aktarmaya çalışacağız.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur: – “Saçlı deriyi bir tarla, kökleri ise tohum olarak düşünecek olursak, saçlı deriyi yani tarlayı güçlendiriyoruz ve ektiğimiz tohumlar orada daha sağlam tutunuyor. Bu şekilde kişi, bireysel yağlarından da kurtulmuş oluyor” dedi.

Bursa dahil birkaç şehirde daha şubesi olan bir sağlık grubunca geliştirilen organik saç ekiminin, saç dökülmesi ve kellik problemine karşı etkili olduğu iddia ediliyor.

Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından klinikte ortalama 2 yıl süren Ar-Ge çalışması sonucu elde edilen teknik ile, vücuttan alınan bir miktar yağ, kök hücreden zengin hale getirildikten sonra kel bölgelere enjekte ediliyor. Bu sayede saç çıkmayan bölge canlanıyor ve ardından yapılan ekim işlemlerinde oldukça etkili sonuçlar alınıyor.

Sağlık grubunun hekimlerinden, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Cihantimur, yaptığı açıklamalarda, saç ekiminin son günlerde çok uygulanan bir teknik olduğunu, her dört erkekten birinin kellik problemi yaşadığını ifade etti.

Cihantimur, bu probleme karşı devamlı farklı yöntemler uygulandığını ifade ederek, organik saç ekiminin 2 yıllık bir çalışma sonucunda geliştirildiğini söyledi.

Hastanın vücudundan alınan bir miktar yağı, kök hücreden zengin hale getirildikten sonra saçtan yoksun alana enjekte ettiklerini aktaran Dr. Cihantimur, “Buradaki amaç, ekeceğimiz köklerin beslenmesini sağlamaktır. Eski, güçsüz köklerin güçlenmesine de destek olmak gibi yararları mevcut. Bu tekniği dünyada ve Türkiye’de ilk defa biz uyguluyoruz” ifadelerini kullandı.


-------- Sponsorlu --------

Yağ alma işlemini uzun zamandır gerçekleştirdiklerini ifade eden Dr. Cihantimur, saçlı deriye uygulamaya ise yeni başladıklarını söyledi. Cihantimur, şu şekilde konuştu:

“Sonuçlarımız oldukça başarılı. Normalde eski tekniklerde saç ekimi yapılırken çeşitli kimyasallar kullanılmaktaydı. Bu yöntemde o kimyasallara ihtiyaç duyulmadan yalnızca hastanın kendi yağı alarak saçlı deriye enjekte ediyoruz.

Bu şekilde hem oradaki ‘tarla’ dediğimiz saçlı deriyi daha iyi beslenmiş oluyoruz hem de yabancı maddelere ihtiyaç kalmıyor. Yani tamamiyle organik ve kendi dokusu oluyor. Başarı oranı son derece yüksek. İlk ekildiği andan itibaren yöntemin sonuçları gözle görülebiliyor. Bu teknik etkilerini hemen gösteriyor fakat oturması 3 – 6 ay arası sürebiliyor.

Bursa haricinde başka şehirlerde de şubelerimiz var. Bursa’daki şubemizde şimdiye kadar 26 kişiye uyguladık ve hiçbirinde başarısız olmadık. İlk başta hastamızı lokal anestezi ya da bölgesel anestezi adı altında yağlı bölgesinden kendi yağlarını alıp özel uygulamalardan geçiriyoruz. Hiçbir şekilde havayla temas ettirmeden bunlarla kök hücre elde ederek karışım haline getiriyoruz. Ardından o karışımı saçlı deriye enjekte ediyoruz. Daha sonra ise saç kökleri alınarak kanallar açıldıktan sonra saçlı deriye kökleri ekilmiş oluyor. Saçlı deriyi bir tarla, kökleri de tohum olarak düşünecek olursak, saçlı deriyi yani tarlayı güçlendiriyoruz ve ektiğimiz tohumlar orada daha güzel tutunuyor. Bu sayede hasta, bölgesel yağlarından da kurtuluyor” dedi.

Bursa’da veya Diğer İllerde Organik Saç Ekimi Yaptıranlar Aşağıda Olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyoruz…

Kellik sorunu olan arkadaşlarımıza ve saç ektirme yaptırmayı düşünen okurlarımıza faydası olması amacıyla tüm tecrübelerinizi, bilgilerinizi ve tavsiyelerinizi lütfen aşağıda yorum olarak yapınız. Burada bir okuyucu yorum birliği oluşturmak istiyoruz. Organik Saç Ekim konusu tek bir başlık altında toplansın ve tüm olumlu olumsuz yorumlar burada toplansın.

84 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir