Örümcek Ağı Estetiği Yaptıranlar ve Yorumları

Örümcek Ağı Estetiği Yaptıranlar ve Yorumları

Doktor-Bulent-Cihantimur

Estetik Cerrahi alanında yaptığı buluşlarla tüm dünyada ismini duyurmayı başarmış Op. Dr. Bülent Cihantimur’un geliştirdiği anti aging yöntemlerinden biri olan Örümcek Ağı Estetiği, vücutta gevşeme ve sarkma olan her bölgeye özel iğneler ve ipliklerle yapılan bir uygulama. Ameliyatsız gençleşme uygulamaları arasında son zamanlarda gitgide popülerleşen Örümcek Ağı Estetiği’ni, uygulamayı yaptıran hastaların da yorumlarıyla daha detaylı anlatmaya çalışacağız.

Örümcek Ağı Estetiği adını, cerrahi ipliklerin cilde yerleştiriliş şeklinden alıyor. Uygulamada, yıllardır cerrahide kullanılan polidiaksanon ipler ince uçlu iğneler yardımıyla cilt alt dokusuna örümcek ağı gibi işleniyor. Zamanla eriyen ve vücuda hiçbir zararı olmayan bu ipler cilt alt dokusunda kaldıkları süre boyunca cildin kollajen üretimesini sağlayan bir mekanizma gibi çalışıyorlar.

Yaşlanmaya, sarkmaya ve gerginliğini kaybetmeye başlamış bir cildin bu hale gelmesinin sebebi kollajen ve elastin gibi proteinleri artık üretemiyor olmasından kaynaklanıyor. Op. Dr. Bülent Cihantimur Örümcek Ağı Estetiği uygulamasıyla, kozmetik destekle bu proteinlerin sağlanmaya çalışılmasındansa, cildin bu proteinleri tekrar üretmesine yardımcı oluyor. 2000’li yılların başından beri AR-GE çalışmaları devam eden Örümcek Ağı Estetiği, iple yüz germe ya da iple yüz asma adıyla bilinen gençleşme tekniklerine ek olarak uygulama yapıldığı andan itibaren biyolojik fibroplast, elastin ve kolajen üretimi sağlıyor. Bu da lifting etkisini ikiye katlıyor.

Op. Dr. Bülent Cihantimur cilt alt dokusuna yerleştirilen iplerin işlevini bir yazısında şu şekilde açıklıyor: “Cildimiz uyaranlara cevap verir. Yerleştirdiğimiz ipler cilde bir çeşit uyarıdır aslında ve şu şekilde dile gelir: ‘Hadi bak yavaşladın, kendini toparla, bu iplere reaksiyon göster, biyolojik bir akım başlat bu alana, kolajeni artır, bu alanda bir devrim başlat!’

Örümcek Ağı Estetiği ile birlikte ağların arasına yağ enjektesi ya da botoks uygulaması da öneriliyor. Bu şekilde lifting etkisi başlayıp %100 etkisini gösterene kadar ciltte dolgun bir görünüm sağlanıyor. Ayrıca botoks ve yaş enjeksiyonu uygulamaları Örümcek Ağı Estetiği’nin kalıcılığını da artırıyor.

Yaklaşık 1 saat süren uygulama sonrası hastalar hiçbir nekahet dönemine tabi olmadan, makyajlarını yapıp sosyal hayatlarına devam edebiliyorlar. Uygulama esnasında anında gerilen yüz hatlarıyla 1 saat içinde daha genç bir görünüm vaat ediliyor. Ayrıca uygulama sonrasında şişme, morarma veya kanama olmaması da hastalar açısından avantaj sağlıyor.

estetik-guzellik-orumcek-agi

? Uygulama şu anda yutiçi ve yurtdışından çok fazla ilgi görür durumda. Öyle ki geçirdiği estetik operasyonlarıyla ünlü Pixee Fox da Bülent Cihantimur ve Örümcek Ağı Estetiği tekniğinin methini duyarak Türkiye’ye geldi. Türkiye’deki ünlü isimler arasında da hızla yayılan ve bir trend haline gelen uygulamanın Pixee Fox gibi fenomenler sayesinde dünyaya hızla yayılacağı planlanıyor. Şu anda bile Örümcek Ağı Estetiği ismi Türkiye ve dünyanın birçok yerinde kullanılmakta ancak Dr. Cihantimur uygulamanın patentli olduğunun ve şu anda tek uygulamanın kendisi ve ekip arkadaşları tarafından yapılabildiğinin altını çiziyor.

orumcek-agi-estetik

Örümcek Ağı Estetik Yaptıranlar ve Yorumları

Gençliğini ve cilt sağlığını korumak isteyen ancak bunun için bıçak altına yatmak istemeyen okurlarımıza yol göstermesi için daha önce Örümcek Ağı Estetiği  yaptıranların görüşlerini aşağıya yorum olarak eklemelerini rica ediyoruz.

29 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir