Örümcek Ağı Kremi Kullananlar ve Yorumları

Örümcek Ağı Kremi Kullananlar ve Yorumları

Op. Dr. Bülent Cihantimur, gerek estetik cerrahi gerekse sağlık kozmetiği alanında yaptığı buluşlarla tüm dünyada ismini duyurmayı başarmış ödüllü bir doktor.

Bülent Cihantimur’un geliştirdiği yüz germe yöntemlerinden biri olan Örümcek Ağı Estetiği, operasyon yaptırmayı tercih etmeyenler için krem, maske ve serum şeklinde DoctorB markası altında yine Bülent Cihantimur tarafından üretildi. Burada da Örümcek Ağı Kremi’ni inceleyeceğiz ve kremi düzenli kullananların da yorumlarıyla daha detaylı anlatmaya çalışacağız.

Örümcek Ağı Kremi, sanılanın aksine örümcek ağı ihtiva etmeyen bir krem. Kremin bu ismi almasının sebebi, ortaya çıkışına ilham veren estetik uygulama. Örümcek Ağı Estetiği’nde yüze örümcek ağı gibi örülen iplikler cildin doğal yollardan kollajen üretmesini sağlıyor.

Örümcek Ağı Kremi’ndeki 4 aktif ajandan biri olan Cyclopeptide-5 ise, diğer peptitler düz (linear) yapıdayken deri yüzeyindeki reseptör yapısına tam oturacak ve bağlanacak şekilde “cyclic” olarak tasarlandığı için cilt yüzeyinde boşluk bırakmadan örümcek ağına benzer bir yapı oluşturuyor.

ÖRÜMCEK AĞI KREMİ HAKKINDA RESİM

Örümcek Ağı Kremi’nde 4 farklı aktif ajan bulunuyor: Malus Domestica, Cyclopeptide-5, Day Moist CLR ve Soluvit Richter. İlk kök hücre aktif ajanı olan Malus Domestica, yaşlanma karşıtı özelliği ile 2008 yılında dünyanın en iyi aktifi seçildi. İsviçre Kök Hücre Enstitüsü tarafından geliştirilen bu aktif, epidermal hücrelerin ömrünü uzatırak hücre yaşlanmasının önüne geçiyor ve cildi deri altından destekleyerek dolgunluk oluşumunu sağlar.

2013 yılında kırışıklıklarla savaşma için en iyi aktif ödülünü kazanan Cyclopeptide-5, cilt elastikiyeti ve kırışıklıklarla savaşmak için tasarlandı. Kreme adını da veren bu aktif, dünyaki sayılı kozmetik ürünün içinde bulunan üstün nitelikli bir peptit.


-------- Sponsorlu --------

Hidrolize mısır nişastası ve pancar ekstraktı karışımından oluşan Day Moist CLR, hücrelerarası boşluklardaki nem kaybını dengeliyor ve 24 saat nemlendirme sağlıyor.

Bir multivitamin kompleksi olan Soluvit Richter, içeriğinde A,E,F,H (biotin), B grubu vitaminleri ve atkestanesi ekstraktı barındırıyor.

Bu 4 aktif ajanın yanı sıra shea yağı, gliserin salyangoz özü, E vitamini ve Provitamin B5 de ihtiva Eden Örümcek Ağı Kremi, dörtlü bir etki mekanizmasına sahip. Birincisi hücre bölünmesinin hızlanmasını destekleyerek deri altından cilde dolgunluk vermesi, İkincisi, deri yüzeyinde örümcek ağına benzer bir yapı oluşturarak gerginlik sağlaması, üçüncüsü cildi 24 saat boyunca nemlendirmesi ve döndüncüsü multivitamin kompleksi ile cildi beslemesi.

Örümcek Ağı kreminin sabah ve akşam, günde 2 kez kullanılması öneriliyor. Paraben içermeyen Örümcek Ağı Kremi, gözaltı, tüm yüz ve boyun bölgesine uygulanabiliyor fakat göze temasından sakınılması gerekiyor. Günde 2 kez, önerildiği üzere parmak ucu miktarında kullanılan Örümcek Ağı Kremi, ortalama 2 ay kullanılabiliyor.

Aynı zamanda unisex bir ürün olan Örümcek Ağı Kremi, 4 mevsim boyunca kullanmaya müsait, düşük de olsa güneş koruması da sağlayan bir ürün. Örümcek Ağı Kremi’ni kullanan ünlü isimler arasında oyuncu Duygu Çetinkaya, oyuncu Sema Şimşek, model Günay Musayeva ve canlı Barbie adıyla bilinen İsveçli model Pixee Fox var.

ÖRÜMCEK AĞI KREMİ NEDİR

Örümcek Ağı Kremi Kullananlar ve Yorumları

* Eğer Örümcek Ağı Kremi kullanıyorsanız, lütfen siz de ürün ile ilgili görüş ve deneyimlerinizi bizimle paylaşarak ürünü denemek isteyenlere yol gösterin. Genç ve dinç görünümünü korurken, belli başlı cilt problemlerini de kozmetik ürünlerle pratik bir şekilde çözmek isteyen okurlarımız için yorumlarınızı bekliyoruz.

15 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir