Gençlik İksiri Kefirin Mucizevi Faydaları

KEFİR NEDİR?

Kefir, kefir taneleri ile elde edilen Kafkas orjinli etilalkol ve laktik asit fermantasyonlarının bir arada oluştuğu tarihi geçmişi olan bir süt içeceğidir.

ASLINDA SIVI DEĞİLDİR: Kefir çok karışık mikrobiyolojik yapıya sahiptir. Boyutları 0,5-3 cm arsasında değişir ve fındık yada buğday tanesi büyüklüğünde beyaz, beyaz-sarı arasında renklerde küçük karnabahar veya patlamış mısır görünümündedir.

Kefirin Tüketmenin Yararları

Kafkaslar’ın gençlik şifresi, uzun ve sağlıklı hayat iksiri olarak bilinen kefir, bağışıklık sisteminin de bir numaralı koruyucusudur.

Yapısındaki probiyotikler yani “dost bakteriler” vasıtası ile bedenin bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardım eden kefir, sütün kefir taneleriyle mayalandırılması neticesi elde ediliyor.

Doğal bileşiminde bulunan fosfor, potasyum, sodyum, klor, magnezyum gibi mineraller, A, B1, B2, B6, B12, C, D, E, folik asit gibi vitaminler ile esansiyel amino asitler ile dengeli beslenmede ciddi rol alan kefir, bağışıklık sisteminin yanı sıra sindirim sistemini de güçlendirmeyi sağlıyor.

• İçerdiği protein ve kalsiyum vasıtası ile kilo denetimine de yardım eden kefir, diyetteki yağların emilimini destekleyerek kolestrolü kontrol altında tutmayı sağlıyor.


-------- Sponsorlu --------

• Yiyeceklerle alınan zehirli maddelerin vücuttan çıkarılmasına ve kabızlık, ishal ve bağırsak tahrişleri gibi hastalıkların ortadan kalkmasına destek oluyor.

• Ayrıca aşırı kan basıncının düşmesine ve kalsiyumun bağırsaklardan emilimini çoğaltarak osteoporoz ihtimalinin azalmasına katkı sağlıyor.

Her yaşta ve günün her vaktinde tüketebilen kefir; içine meyve veya meyve suyu katılarak tercih edilebileceği gibi yoğurt, peynir, puding ve tatlılarda da tüketilebiliyor.

KAFKAS TÜRKLERİ’NİN GENÇLİK İKSİRİ: Kafkas Türkleri kefiri su yerine içmekte ve gençlik iksiri olarak kullanmaktadırlar. Kafkaslardan dünyanın her tarafına yayılan Türkler bu içeceklerini beraberinde dünyanın her tarafına götürmüşler ve yaymışlardır.

ÜZERİNDE CİDDİ ARAŞTIRMALAR YAPILIYOR: Şu anda bilimsel araştırma yapan fakülteler başta olmak üzere kuruluşlar kefirin faydaları üzerinde ciddi çalışmalar yapmakta ve önemli sonuçlara ulaşmaktadırlar.

Kefir hücre yenileme özelliğine sahiptir. Mucize içecek kefir özellikle bağırsaklardaki maddelerin küreselleşmesini önlediğinden ömür uzatıcı olduğuna inanılır.

Kafkasyalıların kefirin yararlarını bildiklerinden çocuklarına su gibi içirdikleri bilinmektedir. Bu sebeple Kafkasya’ da yüzyıldan fazla yaşamak çok sıra dışı bir durum değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir