Yoğurtla Yapılan Yılbaşı Sos tarifleri

Bilhassa leziz ve hafif mezelerin olmazsa olmazı süzme yoğurt yılbaşı gecesi için veya normal günleriniz için neler mi yapabilirsiniz?

Yaklaşık 40 senelik geçmişi ve tecrübesi ile Eker, süt ve süt ürünleri konusu ile ilgili tüketicilerini kalite ve tazelikle buluşturmaya devam etmektedir.

İşte Bilgi Doktoru okurlarına yoğurt ile yapabileceğiniz en kolay tarifler:

Havuçlu Yoğurt

Yıkayıp, soyup, rendelediğiniz havuçları, derin bir tavada yağ ile kavurun. İçerisine, isteğe bağlı ince ince kıyılmış bir miktar sarımsak ilave edin. Suyunu çekip, karamelize olmaya başlayınca ateşten alın. Kavrulmuş havuçların üstüne, çatal ile birkaç defa çırptığınız süzme yoğurt ekleyip, servis edebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Yoğurtlu kereviz

Derin bir kabın içerisine bir miktar sarımsak eklediğiniz süzme yoğurdu ekleyin. Kerevizleri yıkayıp, soyup, teker teker rendeleyip, kararmadan, yoğurdun içerisine atın. Son olarak kıyılmış ceviz ile tatlandırabilirsiz. Kayık bir tabakta, üzerine kırmızı biber dökerek servis etmenizi öneririm.

Avadakolu Dip Sos

Yumuşamış avakadoların kabuklarını soyup, çekirdeğini alın. Bir çatal kullanarakezip püre şekline getirdiğiniz avakadoların üzerine süzme yoğurt, tuz ve kimyon ilave edin. Cipslerin yanında sos olarak servis edebilirsiniz. Şimdiden hepinize afiyet olsun

1 YORUM

  1. Pingback: Beraber Yenmeyecek Gıdalar | Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir