Asla Evlenmemeniz Gereken İnsan

İlişkilerimizde belirli bir yerden sonra yaptığımız birikimlerin de yettiğini düşündüğümüz zaman evlilik konusu gündeme gelir. Evleneceğiniz kişiye duyduğunuz sevgi her ne kadar önemli olsa da; evleneceğimiz kişinin bazı özellikleri geri kalan hayatımızı kötü de etkileyebilir. Bu nedenle seçeceğimiz kişide bulunmaması gereken özelliklere değinmek istedik.

Bu içeriğin amacı ne insanları yargılamak ne de ilişkilere gölge düşürmek. Dileğimiz hayatınızı başka bir insanla birleştirmeye karar verdiğiniz zaman bu yoldaki ilerlemenize destek olmak.

Dar görüşlü ise 

Kendisini geliştirmeyi başaramamış, belirli yargıların gölgesinde kalan insanla mutlu ve uzun süreli bir birliktelik ne yazık ki zor. Bunun nedeni insanın her türlü gelişime açık olması. Bu da yaşadığımız dünyada gelişmeler devam ederken, geçmişe takılıp kalmış bir insan sizi ilerleyen ve gittikçe gelişen dünyadan alıkoyar.

Hayvan sevmiyor ise

Alerjik durumu olan ya da belirli travmalara sahip insanlardan bahsetmiyoruz. Burada kastımız, sizden hiçbir şey beklemeyen bir canlıyı sevebilmek. Bu da sahiplendiğiniz ya da sokakta denk geldiğiniz ve sizden aslında bir şey beklemeyen bir canlıyla ilgilenip onu sevmek demek. Eğer hayatınızdaki insan bu duygudan yoksun ise; kişinin ilişkilerini karşılıklı çıkar üzerine kurduğunu ve sürekli bir beklenti içerisinde olduğunu gösterir.


-------- Sponsorlu --------

Size değersiz hissettiriyor ise 

Karşılıklı güvenemediğiniz ver ortak bazı fikirlere sahip olmadığınız insanla birlikte olmak zor. Eğer yalnız olduğunuzu ve fikirlerinize değer verilmediğini hissediyorsanız dikkat! Önemli olan kişinin sizin için belirlediği öncelik.

Verdiği sözleri tutmuyor ise
Sürekli bir şeylerin değişeceğini ve farklı şeyler olacağını söyleyen fakat hiçbir şeyi değiştirmeyen biri ile mi birliktesiniz? O zaman yanlış insanla birliktesiniz.

Her zaman haklı ise
Hata yapmak insan olmanın en önemli sonucu. Yaptığımız hatalardan ders çıkarmıyorsak ilerleyemeyiz. Yaşadığınız olumsuzluklardan ders çıkarıp, üstüne katarak ilerlemiyor musunuz? Eğer karşınızdaki insan kendi hatalarını sorgulamadan sürekli olarak haklılığına diretiyorsa sorun var demektir.

Tartışmaları sonlandıran taraf sürekli siz misiniz?
İlişkide karşılaştığınız küçük ya da büyük problemler ve bunları çözüme ulaştırmak iki taraf için de son derece önemli. Çoğu zaman bu problemlerin nedeni basit konular olabilir. Hatanız olmasa bile tartışmaktan vazgeçiyor ve karşı tarafa bir şey anlatmakta zorlanıyorsanız sorun var demektir. Yaşadığınız tartışmalardan sonra hatanızı kabullenip özür dilemek aslında karşınızdakinin sizin için ne kadar önemli olduğunu gösterir.

3 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir