Muz Kabuğu Nasıl Kullanılır

Muz oldukça yararlı bir meyvedir. Muzu tüketerek vücudunuza yararlı olmasını sağlayabilir ayrıca kabuğundan da yararlanabilirsiniz. Sivilcelerden kurtulmadan ayakkabı temizlemeye kadar birçok yerde kullanabileceğiniz muz kabuğundan yararlanma çeşitleri:

– Muz kabuğunu bir masaj aleti olarak kullanabilirsiniz. Diz ve bacak ağrısı şikayeti olanlar muz kabuğu ile ovarak masaj yapılabilir.

–  Muz kabuğu mükemmel bir ayakkabı temizleyicisidir. Ayakkabı üzerine sürülerek kullanılan muz kabuğu, ayakkabıyı temizlerken, ayrıca ayakkabıya canlılık ve parlaklık da kazandırarak yeni gibi olmasını sağlar.

– Muz kabuğu da muz gibi dişlerin beyazlatılmasında kullanılabilir.

– Sinek, böcek ve benzeri canlıların ısırmalarıyla oluşan kaşıntıları da muz kabuğu ile giderilebilmektedir.


-------- Sponsorlu --------

– Özellikle ayak altında oluşan nasırlarda muz kabuğu sürülerek tedavi edilebilmektedir.

Muz Kabuğunun cilt üzerindeki etkisi

– Vücudun çeşitli yerlerinde bulunan siğilleri, muz kabuğu ile temizleyerek çok zaman geçmeden düzeldiği gözlemlenmiştir.

– Özellikle sivilceli yüzler için yapmanız gereken uygulama çok basit. Yatmadan önce temizlediğiniz yüzünüze muz kabuğu sürülür ve yıkanmadan sabaha kadar etki etmesi sağlanır. Sabah ılık su ile yüz temizlenir. Düzenli olarak uyguladığınızda sivilcelerin yok olduğunu görebilirsiniz.

– İlerleyen yaşlarda kendini gösteren kırışıklıklar için de muz kabuğunun cilde düzenli uygulanması ile hem kırışıklıklar azaltılır hem de ilerlemesi yavaşlatılır.

– Ayrıca tarihle kullanıldığı da doğrulanarak sedef hastalığının tedavi edilmesinde kullanılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir