Çaydanlık Parlatma Yöntemleri

Evde demlik (çaydanlık) parlatma yöntemleri

Çaydanlıkların çok fazla kullanılması hemen kirlenmelerine neden oluyor. Ayrıca demlikte uzun süre bekletilen çay da çaydanlığın aşırı sararmasına yol açar. Bunun haricinde zaman içinde çaydanlığın dışında da lekelenmeler meydana gelmeye başlar ve parlaklığını yitirir.

Bu Yöntemle Çaydanlıklarınızı Anında Parlatın

Çaydanlığın içindeki sarı rengi temizlemek için limon tuzu kullanabilirsiniz. Demliğin içini su ile doldurun, suyun içine 1-2 kaşık limon tuzu koyun. Daha sonra suyu kaynatın. Bu şekilde sararma temizlenecektr. Çaydanlığın içinde oluşan limon tuzu tadını geçirmek için de çaydanlığı bol su ile durulayın.


-------- Sponsorlu --------

Bu teknik çaydanlığın içindeki kireci gidermek amacıyla da kullanılır.

Çaydanlığınızın dışını parlatmak için sirke ile karbonat kullanabilirsiniz. Bir miktar sirke ve karbonatı karıştırın. Demliğinizin içini bu karışımla güzelce silin. Böylece demliğiniz ilk aldığınız gün gibi ışıl ışıl parlayacaktır.

Bir miktar sirke ve bir miktar tuzu karıştırarak demliğinizi bu karışımın içinde bekletin. Bu teknik de demliğinizi parlamasını sağlar.

Kaynar suyun içinde eritilmiş kaya tuzu ile sirke karışımını da demliğinizi parlatmak amacıyla kullanılabilir. Bu yöntemi demliğinizi dezenfekte etmek amacıyla da kullanabilmeniz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir