Pariste Dergiye Saldırı

Fransa Paris’te Hangi Dergiye Saldırı oldu?

Fransa’nın başkenti Paris’te mizah dergisi olan Charlie Hebdo‘nun merkezine silahlı insanlarda saldırı yapıldı En az 11 kişinin ölümüne sebep olan saldırganlar olay yerinden uzaklaştı. Dergi önceki tarihlerde Hz. Muhammed’in karikatürlerini yayımlamış ve bir çok kesim tarafından tepki toplamıştı.

Paris’te Mizah Dergisine Katliam

Derginin Paris’in 11’inci bölgesindeki Nicolas Apper Caddesi’nde yer alan merkezine saat 11.30 sıralarında (TSİ 12.30) silahlı en az 2 kişi tarafından saldırı yapıldı. Reuters, AFP ve AP saldırıda 11 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Saldırıda 5 tanesi ağır toplam 10 kişinin yaralandığı da gelen haberler arasında…


-------- Sponsorlu --------

Kalaşnikof ve roketatarlı saldırganların kaçarken olay yerinin çevresinde bulunan bir polis aracına da zarar vermek istedi. Olayın tanıkları, saldırı esnasında en az 30 silah sesi duyduklarını söyledi.

Fransız iTele, saldırganların siyah bir araçla olay yerinden kaçtığını ve Porte de Pantin çevrelerinde bir aracı durdurarak bu araç ile kaçmaya devam ettiklerini iddia etti.

Paris Saldırısını Terör Örgütü mü yaptı?

Fransa Başbakanı Manuel Valls, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir bilgilendirmede”Ülkemiz hiç olmadığı kadar önemli bir terör tehdidi altında bulunuyor” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir