Çamaşır Makinesi ile Ev Isıtma

Günay Ailesi Evini Çamaşır Makinesiyle Isıtıyor

Çamaşır Makinesi Kazan Kalorifer IsıtmaKaradeniz bölgemizde yaşayan Kamil Günay ve ailesi, evini kalorifer kazanına çevirdiği çamaşır makinesiyle ısıtıyor.

Şaşkın Çamaşır Makinesi

Ordu’nun Ünye ilçesinde 28 senedir su tesisatçılığı yapan K. Günay, soğuk geçen kış mevsiminde yakıt tasarrufu yapabilmek amacıyla kolları sıvadı. Günay, her akşam 45 dakikalık zamanını yeni buluşuna ayırarak 2 ay sonucunda “şaşkın çamaşır makinesi” adlı bir makineyi icat etti.

Ordu Ünye’de Çamaşır Makinesi İcadı

Yeni buluşunu sene başından itibaren evinde kullanmaya başladığını belirten Günay, ısıtma, bütün sıcak su ihtiyacı ve ocak ihtiyacını yeni buluşuyla karşıladığını söyledi. Yakıttan da tasarruf ettiğini vurgulayan Günay, kalorifer kazanı için günlük 20-25 kg kömür harcadığını, şuan ise günde 5-6 kilogram kömürle evin tüm ihtiyacını karşıladığını belirtti.


-------- Sponsorlu --------

Nasıl Kalorifer Kazanı Yapılır

Çamaşır makinesini kalorifer kazanına çevirme sebebini anlatan Günay, “İlkokulu bitirmemin ardından çalışmaya başladım, su tesisatçılığı yapmaktayım. Bu tarz çalışmalara merakım var. Evde soba tek odayı ısıtıyordu, ısınma sorununa çare bulmak ve zayiatın önüne geçmek için bu makineyi icat ettim. Dış kasnağını çamaşır makinesinden kullandığım için bunu gören çamaşır makinesi zannediyor” dedi.

Yaptığı icadın faydalarını anlatan Günay, “Bu aletin üstünde çamaşır makinesindeki gibi gösterge bulunuyor. Bu göstergeler su sıcaklığını gösterir. Bu sıcak su evin içindeki peteklerde dolaştığı için eve ısı veriyor. Ayrıca üzerinde yemek de pişirebiliyorum, sıcak suyu hem el yıkamada, bulaşık yıkamada hem de duşta kullanabiliyorum” şeklinde konuştu.

Kamil Günay İcat

Yakıttan da tasarruf sağladığını söyleyen Kamil Günay, “Önceki seneler normal bir kalorifer kazanında akşama kadar evi ısıtabilmek için 15-20 kg kömür harcıyorduk. Bu makineyle ise günlük 5-6 kg kömür harcıyoruz. Yılbaşında kurduğum için henüz ne kadar tasarruf ettiğimi belirtemeyeceğim. Yıl sonunda anlaşılacaktır” dedi.

4 YORUM

  1. Pingback: Bulaşık Makinesi Davası Kadın » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir