Salça Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Salçanın Küflenmemesi İçin Ne Yapılmalı?

Çoğunlukla marketten alınan salçalar daha çabuk küflenir ya da bozulur. Ev yapımı salçayı şehirde bulmak ya da üretmek oldukça zordur. Eğer hazır alıp kullandığımız salçaların bozulmasını önlemek istiyorsanız sizlerle oldukça basit birkaç yöntemden bahsedeceğiz.

Salçada Bulunan Fazla Suyu Uzaklaştırın: Hazır salçaların içerdiği su miktarı fazladır. Bu suyu uzaklaştırmak için ya 70 derecedeki fırın içerisinde (fırının kapağının çok az açık olmasına dikkat edin) salçayı 30 dakika ya da 1 saat aralıklı karıştırarak bekleyin ya da salçanın üzerini tülbentle kapatıp güneş gören bir yerde bekletin.


-------- Sponsorlu --------

Salçanın Hava Almasını Engelleyin: Salçayı cam kavanozda saklamaya dikkat edin. Salçaları hızlıca tüketeceğiniz küçük kavanozlarda saklamaya özen göstermelisiniz.

Salçaya Ekleme Yapabilirsiniz: Salçanın uzun süre korunmasını sağlamak için tuz, zerdeçal, kekik, nane ekleyerek küflenmenin önüne geçebilirsiniz.

Salçanın Isısını Düşürün: Saydığımız yöntemlerin arasından en etkili yöntem demek yanlış olmaz. Salçanın küflenmesini önlemek için derin dondurucu ya da buzlukta muhafaza edin.

Bunların dışında salçayı alırken temiz kaşık kullanmaya özen gösterin.

Sizler de salçalarınızı saklarken kullandığınız metodları bizlerle paylaşın.

2 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir