Şişmiş Ayak ve Ayak Bileğine Denenmiş 3 Doğal Çözüm

Şişen Ayak Bileklerine – Ayak Şişmesine Karşı Tavsiye Edilen 3 Doğal Tedavi

Ödem ya da şişme, vücut dokusunda sıvıların anormal birikmesidir. Hamilelik, yüksek tansiyon ve böbrek problemleri gibi bir çok sebep ödeme sebep olabilir.
Ödem vücudun herhangi bir parçasında oluşacağı gibi, en çok ayaklarda, bileklerde, bacaklarda, kollarda ve ellerde görülür.

Bazen bu durum ağrılı olmaz, fakat yine de rahatsızlık verir. Siz yine de bir ayağınızda ya da bacağınızda diğeriyle kıyaslandığında şişlik görürseniz, doktora danışmalısınız. Zira kan pıhtısı oluşmuş olabilir.

Bugün sizlere şişmiş ayak ve ayak bileğinize uygulayabileceğiniz 3 tane doğal ve etkili kür sunacağız.

1. Ayak Şişkinliğine Nane Banyosu (En çok tavsiye edilen yöntem):


-------- Sponsorlu --------

• Yarım bardak nane yaprağı

• 4 bardak su

Nane yapraklarını suyla bir tencereye koyun, 10 dakika kaynatın. Sonra ateşten alıp 10 dakika
soğumasını bekleyin. Suyu bir kovaya alın ve ayağınızı otuz dakika içinde bekletin.

2. Tonik Banyosu

Kulağınıza belki saçma gelecek ama tonik banyosu yapmak şişmiş bileklere ya da ayaklara gerçekten çok iyi geliyor. Ayağınızı sıcak tonik suyuna(ya da soğuk suya, sizin tercihiniz) sokun ve 30 dakika bekletin. Köpükler ve kinin ödeminizi azaltacak.

3. Epsom Tuzu ile Tuz Banyosu

Epsom tuzu kasları rahatlatmaya çok iyi gelir. Bir avuç epsom tuzunu ayak bileğinizi kapatacak kadar yüksekliği olan bir kova suya ekleyin. Ayağınızı dinlendirin.

Not: Epsom Tuzu Nedir? Epsom tuzu doğal bir şekilde oluşan bir mineraldir. Magnezyum sülfür, oksijen ve sülfat içeren inorganik bir tuz çeşididir. İngiliz tuzu olarak da bilinir.

1 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir