Ayakları Sıcak Suya Koymanın Faydaları

Ayakları Sıcak Suya Koymanın Faydaları

Mutlaka 1 defa deneyin. Etkisini göreceksiniz!

Sıcak suda ayaklarımızı bekletmenin yararları nelerdir? Kış günlerinde en çok karşılaştığımız problemlerden biri olan geçmeyen öksürük için bu yöntemi mutlaka deneyin.

Hava sıcaklıklarının sürekli değişimi sonucunda devamlı yakalandığımız grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıklardan bir şekilde kurtulsak da, öksürük bir çok zaman kronikleşiyor ve geçmek bilmiyor. Peki geçmeyen bu öksürüğe karşı ne yapabiliriz? Çözümü sıcak suya ayaklarımızı koymak…

Yapılması basit ve uygulanması çok kolay. Yakmayacak derecedeki sıcak suyun içerisinde ayaklarımızı 20-40 dk kadar tutmak gerekiyor. Bu suyun soğumaması için devamlı sıcak su ile takviye yapılması lazım.


-------- Sponsorlu --------

Sıcak suyun içinde ayaklarımızı bekletirken biraz da terlememiz gerekiyor. Bu terlemenin oluşabilmesi için de ayaklarımızı sıcak suda belirli bir süre bekletmemiz lazım.

Ardından yapmamamız gerenler şu şekilde; Öncelikle terli elbiselerimizi çıkararak havlu ile kurulanın ancak banyo yapmayın. 7 – 8 saat süresince ile dışarı çıkılmaması, soğuk içecekler içilmemesi gerekiyor. Sıcak içecekleri içebilirsiniz.

Bu uygulamayı 3 akşam boyunca yapılırsa balgam atma yoluyla öksürükten kurtulmak mümkün. Bazen 1 akşam uygulandığında bile balgam atımı oluyor ve öksürük geçiyor…

5 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir