Yeni Teixobactin Antibiyotik İlaç

25 senenin ardından yeni bir antibiyotik ilacı bulundu..

Bilim adamları 25 sene aradan sonra ilk defa yeni bir antibiyotik bulmuş olabileceklerini bildirdi.

Yeni Geliştirilen Antibiyotik Hap

Uzmanlar teixobactin ismi verilen birleşimin insanlar üstünde kullanımına onay çıkması halinde bilinen diğer antibiyotiklere karşı bağışıklık geliştirmiş patojenlere karşı savaşta yeni ve çok kuvvetli bir silah elde edilmiş olunacağını belirtti. Araştırmacılar teixobactin’in keşfedilme şeklinin  başka yeni antibiyotiklerin bulunmasına da fırsat sunacağını vurguladı.

Aspirin-Ne-Zaman-Kullanilir-ilac

E Coli Bakterisi

Yeni antibiyotik ile ilgili ayrıntıları Nature isimli yabancı bir dergide yayınlayan bilim adamları teixobactin’in E Coli gibi bazı bakterileri öldürmekte başarılı olmadığını fakat insanlık için büyük tehdit oluşturan MRSA ve Tüberküloz gibi diğer patojenlere karşı etkili olacağını da sözlerine ekledi.


-------- Sponsorlu --------

Türkiye’de Antibiyotik İlaçların Kullanımı

Bilindiği gibi mevcut antibiyotik haplar çok zorunlu olmadıkça kullanılması önerilmemektedir. Kullanılsa dahi yan etkileri zaman içerisinde gözlemlenmektedir. Umut ediyoruz ki, tıp dünyası yeni çıkarttıkları bu haplarla yan etkisiz ve insan vücuduna zararsız iyileştirme yöntemi geliştirsinler. Bir yandan iyileştirerek, diğer bir yandan sağlığımıza zarar vermesinler.

Dogum-Kontrol-Hapi-Zararlari

Antibiyotik kullanımı ve hastalıkların iyileştirilmesi ile ilgili sizler de bilgi ve görüşlerinizi Bilgi Doktoru okurlarımız ile paylaşınız. Sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıcakla kalın..

1 YORUM

  1. Pingback: Greyfurt ve Sarmısak Hangi ilaçlarla Yenmez » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir