Ballı Greyfurt Suyu

Kalori Yakan Greyfurt Bal Karışımı

Greyfurt ile bal karışımından yapılan, güzelliğinizi ve sağlığınızı korumanıza yardımcı olacak faydalı bir içecek tarifini Bilgi Doktoru okurlarım ile paylaşmak istiyorum.

Greyfurt, C vitamininin haricinde A, B, D, E vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, çinko, bakır, demir ve fosfor vitaminlerini içerir. Anti-bakteriyel özellikleri bulunur ve bunun yanı sıra yapısında antioksidanlar mevcuttur.

Ballı Greyfurt Suyu için malzemeler:

1 adet greyfurt
1 yemek kaşığı bal

Yapılışı;

Öncelikle Greyfurdu soyun, ufak parçalar şeklinde doğrayın ve bal ile beraber blender içerisinde güzelce karıştırın. Malzemeleri, homojen bir karışım elde edene kadar karıştırabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Elde edeceğiniz bu içecek, yapısında hem kötü kolesterolü hem de trigliserit oranını düşürme özelliği olan pektin adındaki maddeden içeriyor. Ayrıca, kan şekerini düşürür ve metabolizmanın normal bir biçimde çalışmasına yardım eder. Günlük olarak greyfurt yediğinizde, kötü kolesterol oranınız yüzde 15, trigliserit oranınızı ise yüzde 27 oranında düşürebilirsiniz.

Bu içecek, likopen açısından da zengindir. Ayrıca organizmadaki toksinlerle ve zararlı materyallerle savaşmada etkili bir yardımcıdır.

Yemeklerin ardından, bu içecekten alacağınız 2 – 3 damla, yemekle aldığınız kalorilerin yarısını yakmanızı sağlayacaktır.

İlaçlarla beraber Greyfurt Tüketimi Çok Tehlikeli

Fakat, greyfurt bazı ilaçların etkisini artırabilmektedir. Dolayısıyla, herhangi bir tedavi görmekteyseniz yada ilaç kullanımınız söz konusu ise, bu içeceği tüketmeye başlamadan önce mutlaka hekiminize danışmalısınız.

Kanser ilaçları, tansiyon hapları, kalp statini, antidepresan veya antibiyotik kullanıyorsanız kesinlikle greyfurt ve greyfurt içerikli içeceklerden uzak durmalısınız.

1 YORUM

  1. Pingback: KİLO ALDIRMAYAN 12 YİYECEK — Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir