KİLO ALDIRMAYAN 12 YİYECEK

Sıralayacağımız bu 12 yiyeceği gönül rahatlığıyla tüketerek formunuzu koruyabilirsiniz. İşte size kilo aldırmayan yiyecekler…

1) Yumurta: Protein deposu olan yumurta sizi daha uzun süre tok tutmada etkili olacaktır. Yapılan bir çok araştırmaya göre kalorisi düşük olan meyve salatası, iki dilim tost ile birlikte sütlü omlet tüketen kadınlar, simit ile kahvaltı yapanlara göre 36 saat süresinde daha az yemek yedikleri gözlemlenmiştir.

2) Fasulye: Çok lifli fasulyeler kolestrolünüzü de düşürmekte etkilidir..

3) Salata: 42 kadın üzerinde yapılan çalışmaya göre kalorisi düşük olan salata yiyenler, istedikleri kadar yemek yemeleri serbest bırakılsa bile çok az tüketebilmektedirler. Buradaki kadınları istedikleri kadar yemekten alı koyan salatadır.

4) Yeşil Çay: Kilo vermenizi hızlandırır, yağ yakımını sağlar ve metabolizmayı hızlandırır.

5) Armut: Orta boyuttaki bir armut sizi uzun süre tok tutmaya yeter. Elma ise ikinci sıradadır. Her iki meyve de ara öğünde abur cubur yemenizi engeller.


-------- Sponsorlu --------

6) Çorba: bir kase tavuk çorbası, bir parça tavuk kadar doyurucudur. En basit çorba bile beyindeki açlık uyarısını tatmin etmektedir.

7) Yağsız et: temel aminoasitlerden birisidir ve içerisinde balık, süt ürünleri barındırdığı için daha az yemenizi sağlayacaktır.

8) Zeytin yağı: Ham zeytin yağı sayesinde orta yaşlardaki kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

9) Greyfurt: Yapılan bir araştırmaya göre öğünlerden önce yiyeceğiniz yarım greyfurt ya da günde 3 defa greyfurt suyu içmenin üç ayda üç kilodan fazla kaybettirdiği gözlemlenmiştir.

10) Tarçın: bir günde 1 çay kaşığı tarçın yemek kan şekerinizi,  kolesterolünüzü düşürür.

11) Sirke: Sirkeye batırılmış ekmek yiyenler, normal ekmek yiyenlere göre kendilerini daha tok hissetmişlerdir.

12) Soya peyniri: her öğünden önce soya peyniri yemek daha az yemek yemenizi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir