Zayıflatan Kemik Suyu Çorbası Tarifi

New York Moda Haftası’na katılan ünlülerin tercih etmesiyle gündemi meşgul eden kemik suyu çorbasının kilo verdirici etkisi olduğu öne sürüldü.

1 tabak kemik suyu çorbası yalnızca 86 kalori içerir ve kişiyi son derece tok tutuyor.

Aminoasit, kalsiyum ve kolajen içeren kemik suyu çorbasının eklemlerinize, cilde, saça ve tırnaklara çok faydalı olduğu iddia edildi.

Kemik suyunda bulunan protein kaynaklarının bilhassa eklem ağrılarının gerilmesinde etkili olduğu ve tutulmaları ciddi ölçülerde azalttığı ifade edildi.

Öğle yemekleri için iyi bir seçenek olduğunu dile getiren ünlü ustalar Jasmine ile Melissa Hemsley kemik suyu çorbası nasıl yapılacağını anlattı.


-------- Sponsorlu --------

Kemik Suyu Çorbası Malzemeleri

2-3 kilogram kuzu ya da dana kemiği
1 adet soğan
1 adet havuç
2-3 tane kereviz sapı
2-3 adet pırasa

Kemik Suyu Çorbasının Yapılışı

Bir tencere suyun içine kemikleri ve sebzeleri koyun.
Tuz, karabiber ve arzu ettiğiniz kadar baharatlardan bir miktar ekledikten sonra 24 saat kısık ateşte hafif hafif pişirin.
Ustalar çorbanın bu kadar uzun süre pişirilmesinin sebebi olarak içindeki proteinlerin çözünmesini gösterdiler. Kemiklerin içerdiği protein yalnız uzun saatler kaynatılmasının ardından faydasını gösterebiliyor. Belki size de uzun gelmiş olabilir bu süre, ancak kafanızdaki soru işaretini gidermek için bizzat bunun cevabını aldık.

1 YORUM

  1. Pingback: Hasta Çorbası Nasıl Yapılır » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir