Kelle Paça Çorbası’nın Faydaları

Kas, Kemik ve Eklemler başta olmak üzere Grip ‘ten Kansere Kadar Vücudun Tüm Sorunlarına Faydası Olan Kelle Paça Çorbası Hakkında Güzel bir yazı oldu. Lütfen sofralarınızda kelle paça çorbasına bundan sonra daha çok yer verelim.

Paça Çorbasının Faydaları resmen kanıtlanmış niteliktedir. Kemik Suyu yani kelle paça çorbası vücudun doğal silikonu olarak tarif edilebilir. Vücudunuzdaki onarıma ihtiyacı olan dokuları adeta tamir eder. Geçirgen bağırsak sendromu (Leaky Gut) hastalığının bilinen en iyi ilacıdır.

Kelle paça küçükbaş hayvanların baş ve ayakları kullanılarak yapılan ve faydaları saymakla bitmeyen çorbalardan biridir. İçerisinde barındırdığı protein, kolesterol ve kollajen maddeleri sayesinde bir çok hastalığa karşı şifa kaynağıdır.

Özellikle kış aylarında grip hemen hemen herkesin yakalandığı bir hastalık haline gelmiştir. Salgın hastalık olması sebebiyle okul ve iş yerlerinde hızlıca yayılmaktadır. Gribe yakalanmamak için doğal besinlerin mucizevi etkilerinden faydalanmak, önlem almak gerekmektedir. Kelle paça çorbası da bu önlemlerden bir tanesidir. Prof. Dr. Canan Karatay kelle paça çorbasını özellikle gribe yakalanmamak için ve kemik eklemleri güçlendirmek için sıklıkla tüketilmesi gerektiğini söylüyor.

Kelle Paça’nın Faydaları Nelerdir?

Yalnızca grip değil kanser, kemik erimesi gibi hastalıkların şifasında da kullanılmaktadır. Halk arasında kemik kırılmalarında sıklıkla tercih edilen kelle paçanın vücutta oluşan kırıkların çabucak iyileşmesinde fayda sağladığı görülmektedir.

Bağışıklıkları güçlendirmede yardımcı olur. İçerisinde yüksek miktarda kolesterol bulunduran kelle paça yağ oranı ve kalorisinin de yüksek olması sebebiyle çocukların gelişiminde önemli fayda sağlar. Omega 3 bakımından zengin olması nedeniyle soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklar ile savaşmada bağışıklıkları güçlendirerek önemli rol oynar.


-------- Sponsorlu --------

Aynı zamanda bol miktarda kollajen barındırır. Kanser hastaları  kanserli hücreleri yok etmede kollajen maddesine ihtiyaç duymaktadır. Kemoterapi görülen dönemde kullanılan ilaçlar vücutta ki kollajen düzeyini bozmakta hastanın tedaviye cevap vermesini geciktirmektedir. Tedavi döneminde kelle paçanın kanser hastaları için faydası oldukça fazladır. Çünkü kollajen maddesi yalnızca paça ile tavuk ve kemik suyunda bulunmaktadır.

Kırık Çıkıklara Kemik Suyu – Kelle Paça Çorbasının Mükemmel Etkisi

Kas Kemik ve Eklemlere Mükemmel Şifa Deposu Kelle Paça Çorbası

Kemik Suyu – Kelle Paça ve ilik çorbası içmek eski zamanlardan beri halk arasında sıklıkla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kırık ve çıkık durumlarında hemen evlerde kelle paça çorbası pişirilir. Denenmiş ve doğrulanmış bir şifa kaynağıdır.

Kırık çıkık olan kişilerin hareketleri azalacağından kelle paça gibi yüksek besin değerine sahip gıdalar vücudu onarmada fayda sağlar. Yalnız kalori olarak yüksek bir besin olması sebebiyle hareketsiz kalınan dönemlerde aşırı tüketilirse kilo alımına sebep olacağından aşırı tüketiminden kaçınmak gerekir.

Kas Yırtılmaları ve Menisküs Yırtılmasına Kelle Paça’nın Yararı

Kaslarda oluşabilecek yırtılmaların kelle paça çorbası içerek tedavi edildiği görüşmüştür. Kemik suyu, ilikli kemik ve kelle paça çorbası menisküs yırtılması ve kas yırtılması olan hastalara mutlak suretle tavsiye edilir.

Kilo almak isteyenler için Paça Çorbası yardımcı besin

Genellikle kilo vermeye çalışan bir toplum olsak da kilo almaya çalışan insan sayısı da az değildir. Sağlam bir bünyeye sahip olmamak hastalıklara karşı davetiye çıkarır. Hem kilo almak hemde bağışıklık sisteminizi güçlendirmek istiyorsanız günde 2 kase kelle paça çorbası içmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir