tarçın süt

Tarçınlı Süt Kürü ile Zayıflayanlar

Tarçınlı Süt Zayıflatır mı? 

Yapılan araştırmalara göre tarçın ve süt kürünün zayıflama üzerinde etkisi olduğu sonucuna ulaşılmıştır. Özellikle göbek ve basen bölgesindeki yağları eritmek ve aynı zamanda açlık hissetmeyerek zayıflamanın mümkün olduğu son yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Tarçın zayıflamada ne işe yarar?

Tarçının en önemli özellikleri enerjiyi yükseltmesi ve kan şekerini dengelemesidir. Bu açıdan en faydalı baharatlardan biridir. Ayrıca tarçın tüketimi sonrasında tokluk hissi sağlar ve metabolizmayı hızlandırarak daha fazla kalorinin yakılmasına ve zayıflamada yardımcı olur.

Sütün Zayıflamaya Etkisi?

İçinde bulunan kalsiyum miktarının fazla olması sebebiyle sütün yağları yakma ve kemikleri güçlendirme özelliği vardır. Hayvansal proteinlerin en iyisi olan süt, kasları güçlendirerek vücudun çok fazla kalori yakmasını sağlar. Bunların yanı sıra sütün içerisinde bulunan laktoz maddesi vücudun şeker ihtiyacını doğal yollardan karşılamaktadır.

Tarçınlı Sütün Faydaları – Neye iyi gelir?

Yukarıda faydalarını ve zayıflamaya etkilerini saydığım tarçın ve sütün karışımı da bir arada kullanıldığında zayıflamada oldukça etkili bir bileşen oluşturmaktadır. Düzenli kullanımda yağlarınızı eriterek ayda 3-4 kilo kadar zayıflamak mümkün olmaktadır.


-------- Sponsorlu --------

Tarçınlı Süt Karışımı Nasıl Yapılır? Hazırlanışı;

Tarçın ve sütün önerilen kullanım şekli şu şekildedir; 

● 1 su bardağı süt,
● Yarım çay kaşığı toz tarçın.

1 su bardağı sütün içine toz tarçını ekleyin ve karıştırın. Sütü sıcak, ılık ya da soğuk olarak tüketebilirsiniz. Bu tamamen sizin damak zevkinize kalmış. Ayrıca isteğe bağlı olarak süt tam yağlı veya yarım yağlı olarak da kullanabilirsiniz. Hazırladığınız bu karışımı yatmadan 3 saat önce 1 bardak olmak üzere, gün içerisinde toplam 2 bardak tüketebilirsiniz.

Ayrıca emziren anneler de tarçın süt kürünü içerek kilo verebilir ve aynı zamanda sütü de artmış olur.

NOT: Gün içerisinde toplam 1 çay kaşığı tarçın tüketmeniz önerilir. Daha fazla tarçın tüketimi yan etkilerle sonuçlanabilir.

Tarçın süt kürü içerek zayıflayanlar

Bu verdiğimiz sağlıklı kürü uygulayarak zayıflayan değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz. Bizlere bu karışımın kilo vermedeki etkilerini mutlaka iletin ki, diğer okurlarımıza faydası olsun.

tarcin-sut-kuru-kilo-verme

tarçınlı süt kürü kilo verme

54 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir