Sülük ile Tiroid Tedavisi

Tiroid hastası olan kişilere sülük tedavisi tekrar gündemde. Tiroid hastalarının heyecanla beklediği şifanın sülük tedavisi ile mümkün olacağı belirtiliyor.

Kadınlarda Tiroid Hastalığı

Ülkemizde 20-30 yıl öncesine kadar çok fazla karşılaşılmayan, ancak stres ve kimyasal etkilerle özellikle kadınları tehdit eder bir hale gelen tiroid bezi hastalıklarında tıbbi sülük dönemi başlıyor.

Sülükle tedavi, tiroid hastalarına, bilhassa bayanlarda daha yaygın bulunan hastalık, belirti vermeden kendini göstermesi nedeniyle hastaların bir çoğu ne yazık ki rahatsızlıklarının farkında bile olamıyor.

Tiroid Bezinn Az ya da Çok Çalışması

Tiroid bezinin az ya da çok çalışması nedeniyle meydana çıkan bu hastalık, bezler üzerinde oluşan tümörlere oranla de birbirinden ayrılabiliyor. Genel anlamda bu tümörler iyi huylu olarak biliniyor.

Fakat az da olsa bir bölümünün kanserleşme ihtimali mevcut. Bu şekilde de ömür boyu devam eden bir ilaç kullanması ve kişinin kendini koruması gündeme geliyor.


-------- Sponsorlu --------

Sülük tekniğinin vücuttan toksinleri atmak için önemli bir yöntem olduğunu söyleyen doğal hayat uzmanı Doktor Suat Arusan, “Siz insana 100 adet ilacı verebilir misiniz? Veremezsiniz. Allah 100 tane ilacı 1 hayvanın içine koymuş.” diyor.

Kadınlar Çantasında Tiroid İçin İlaç Taşıyor

Sağlık Bakanlığı’nın yönetmeliği ile hastanelerde artık tamamlayıcı tıp uygulamaları başlığı altında kimi teknikler, deneyimli hekimler vasıtasıyla hastalara uygulanıyor. Bunlar içinde sülük tedavisi de mevcut.

Sağlık Bakanlığı Hastanelerde Tıbbi Sülük Tedavisi

Tıbbi sülük (hirudoterapi) uygulaması ile alakalı deneyimli kişilerden biri Suat Arusan…

Tiroid hastalığının patlama yapar düzeyde arttığını ve hemen hemen çantasında tiroid ilacı taşımayan bayanın kalmadığınının altını çizen Arusan, bunun nedenlerinin iyi araştırılmasını, tedavinin de buna oranla yapılması gerektiğini vurguluyor.

1 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir