Gülümsemeden Güzelleşen Kadın

Güzelleşmenin Sırrı Gülümsememekte Saklı…

Estetik International Sağlık Grubu hekimlerinden Op. Dr. Selçuk Aytaç, “Gülümsemek yüz kaslarını çalıştırması sebebiyle son derece kırışıklık yapan etkendir” dedi.

İngiltere’de yüz kırışıklıklarına sebep olduğu için, tam 40 senedir gülümsemediğini söyleyen bir bayanın ilginç haberini sizlerle paylaşıyoruz.

Şimdi 50 yaşında olan kadının, “Botoks yada pahalı kırışıklık giderici kremler yerine, gülümsemiyorum ve kırışmıyorum” sözleri dikkat çekti. Yüzünün kırışmaması için en mutlu ve güzel zamanlarda bile gülümsemeden durarak yaşlanma belirtilerini engellemeyi hedeflediğini belirten kadın, 10 yaşından bu yana en belirgin mutluluk simgesi olan gülümseme ve kahkaha mimiklerini yapmadığını açıkladı.

Gençlik çağlarından bu yana fotoğraf kareleriyle bu ilginç girişimi ortaya çıkaran kadın, en mutlu zamanları olarak ifade ettiği evlenme, çocuklarının doğumu gibi günlerde bile bu kuralı çiğnemediği gibi, botoks ve pahalı kırışıklık giderici kremlere de karşı olduğunu dile getirdi.


-------- Sponsorlu --------

BOTOKS UYGULAMASI

Op. Dr. Selçuk Aytaç, bulunduğumuz dönemin  en çok başvurulan medikal estetik işlemi olan botoks hakkında şu bilgileri aktardı: “Botoks işlemi 90’lı senelerde farklı sağlık problemlerinde kullanılmasından sonra, mimik kaslarına bağlı şekilde oluşan kırışıklık tedavilerinde de yararlı olacağı görülmüş bir tür medikal enjeksiyondur.

Bilhassa söylemek istediğim Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) diğer kozmetik girişimlere ve cerrahi operasyonlara göre çok daha az risk oranlarına sahip olması nedeniyle, botoksu onaylamış ve güvenilir bir enjeksiyon olduğunu belirtmiştir.

Bu nedenle botoks ile ilgili sürekli duyabileceğiniz, zararlı olduğuna dair haberler, yalandır. İnsanoğlu eskiden zehirli olduğu bilinen botulizm maddesini ehlileştirmiştir. Botoksu gönül rahatlığıyla, henüz ilk kırışıklıklarınız ortaya çıkmaya başladığı zamandan itibaren kullanırsanız, mevcut ince çizgilerin derinleşmesi engeller ve yüzünüzde kalıcı izler oluşmadan önlem almış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir