DEFNE SABUNU

Saç ve Cilt Bakımında Defne Sabunu Faydaları

Defne Sabunu Saçları Güçlendirerek Dökülmeleri Engelliyor

Mitolojide ‘güneş tanrısı’ Apollon’dan kaçan su perisi Daphne’nin defne ağacına dönüşmesi ile efsane olan defne ağacının yapraklarındaki yağlarla üretimi yapılan defne sabunu, saçı besleyerek güçlendirir ve saç dökülmesini ciddi bir şekilde engeller.

Defne Sabununun Faydaları ve Türkiye’de kullanım durumları ile ilgili bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Defne Sabunu Mikropları Öldürüyor

Mikrop öldürme özelliği olan ‘defne sabunu’ mantar ile egzama hastalıklarına yakalanma ihtimalini düşürerek vücudu hastalıklardan korumaktadır.

Cilt Bakımında Defne Sabunu Kullanımı

İlaç yapımında ve cilt bakımında da kullanılma imkanı olan defne sabunu, derideki gözenekleri açarak kuru cilde parlaklık ve yumuşaklık verebilir. Defne sabunu içindeki ‘klorofil’ vasıtası ile kurudukça rengi bir miktar daha açılıyor.

Eğitimini bitkiler üstünde araştırmalar ve fermantasyonlar yaparak tamamlayan Herbalist Ömer Faruk Büyükkonuk ise kendine ait gösterişsiz mağazasında şifalı otlar satarak insanlara yararlı olmaya gayret gösteriyor.


-------- Sponsorlu --------

15 senedir şifalı otlar sattığını dile getiren Büyükkonuk, “Defne sabunu en fazla sattığımız ürünler içerisinde bulunuyor. Defne sabunu bilhassa Hatay’da yetişen defne ağacının yapraklarından ve beraberinde zeytinyağının katılımı ile üretimi yapılan sabundur.

Vatandaşımız genellikle defne sabununu saç dökülmesini, yağlanmasını ve kaşıntısını engellemek amacıyla kullanıyor dedi.

Defne sabununun cilde yararlı olduğunu açıklayan Büyükkonuk, “Defne sabunu satışlarımız çok hoş. Vatandaş büyük rağbet gösteriyor. Defne sabununun yararını gören insanlar diğer sabunları artık beğenmiyor ve kullanmayı düşünmüyor. Defne sabunu saç dökülmesini ciddi ölçüde önlemektedir.

Saçta Kepeklenme ve Dökülme Sorunlarına Çare

Bitkisel ürünlerde kimyasal madde bulunmaması nedeniyle saçlarda kepeklenme ve dökülme sorunları ile karşılaşılmıyor” şeklinde konuştu.

Defne Sabunu ile ilgili görüş ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

1 YORUM

  1. Pingback: Cerrahpaşa Saç Hastalıkları Bölümü » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir