Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı İstanbul

Türkiye Kanser Enstitüsü Kuruluyor

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) içeriğinde 6 ay içerisinde Ülkemizde Kanser Enstitüsünün kurulacağını açıkladı.

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Nerede

Gümüş, yaptığı açıklamalarda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz gün onaylanan kanun ile İstanbul’da kurulması kesinlik kazanan Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığında, Türkiye’nin sağlık problemlerine yönelik bilimsel araştırmaların yapılmasının amaçlandığını ifade etti.

Kuruluşun sağlık sektöründe Türkiye’ye yeni bir bakış açısı getireceğine işaret eden Müsteşar Gümüş, TÜSEB içeriğinde, kanser, biyoteknoloji, anne, bebek ve ergenlerin sağlığı, kronik hastalıklar, geleneksel ve tamamlayıcı tıp, sağlık hizmetleri kalite ve akreditasyon enstitüleri kurulacağını açıkladı.


-------- Sponsorlu --------

Belirtilen enstitülerde, üniversiteler ile ortak bir şekilde Ar-Ge araştırmalarının da yapılacağını vurgulayan Gümüş, şu şekilde belirtti: “Türkiye’de kanser gün geçtikçe yayılıyor. Bu doğrultuda ilk kurulacak enstitü kanser hakkında olacak.

Türkiye Kanser Enstitüsü, 6 ay içerisinde kurulacaktır. Kanserin tedavisi gibi hususların araştırma ve çalışmaları bu enstitüde yapılacaktır.

Mesela meme kanseri konusu ile ilgili çalışmamız mevcut. Bunun ile ilgili bilimsel çalışmaları koordine eden, Türkiye’deki tüm kaynakları toparlayacak ve kendi kaynaklarını da ekleyerek bilim adamlarına yol açacak bir merkez olacaktır.”

İSTANBUL TÜSEB 3 Ay İçinde Kurulacak

Müsteşar Gümüş, merkezi İstanbul ilimizde olacak TÜSEB’in kuruluşunun 3 ay içerisinde tamamlanacağını söyledi.

Tüseb ‘in Kurulumu ve neticesinde Tıp Fakültelerinin durumu ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

1 YORUM

  1. Pingback: Uzman Ebe Dönemi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir