muz kabuğu ile kilo verme

Muz kabuğu ile zayıflama (Ender Saraç)

MUZ KABUĞU ZAYIFLATIRMI? İşte siz değerli Bilgi Doktoru okurlarına muz kabuğu ile zayıflama yöntemi…

Prof. Dr. Ender Saraç Muz Kabuğunun kilo vermeye yardımcı olduğunu açıkladı… Ayrıca muz kabuğu yemek zayıflamanın haricinde kişinin moralini yükseltmeyi sağlıyor…

Genellikle soyulduktan sonra bir kenara bırakılan ve çöpe atılan muzun kabuğunun pek çok faydası olduğu bilinmekteydi. Yapılan son araştırmalar ve Ender Saraç’ın açıklamaları doğrultusunda Muz kabuğunun faydalarına bir yenisi daha eklendi…Uzmanlara göre; muz kabuğu içerdiği mineraller ve vitaminlerle zayıflamaya ve moral yükseltmeye yardımcı oluyor.

Ayrıca İngiliz Daily Gazetesi haberine göre; Beslenme Uzmanı Dr. Ella ALLRED, “Muz kabuğu size tuhaf bir yiyecek gibi gözükebilir, ancak araştırmalarımız ilerledikçe farkına vardık ki muz kabuğunun muza oranla besleyici özelliği ve faydaları çok daha fazla” dedi.


-------- Sponsorlu --------

Muz Kabuğu Nasıl Kullanılır? Nasıl Tüketilebilir? Zayıflamak İçin Kullanımı nasıl olmalıdır?

Dilerseniz olduğu gibi muz kabuğunu yiyebilirsiniz. Toplum olarak bu durum bir elma kabuğu gibi algılanamamaktadır. İnsanlara muzun kabuklarını yemek biraz garip gelebilir ancak bu algımızı yıkmalıyız.

MUZ KABUĞUNU HAŞLAYARAK DA TÜKETEBİLİRSİNİZ… Eğer muz kabuğunu olduğu gibi yiyemiyorum diyorsanız haşlayarak, kızartarak, tatlısını yaparak da tüketebilirsiniz. Aynı şekilde tüm faydalarından yararlanabilir, kilo vermenizi destekleyebilirsiniz.

Muz Kabuğunun Faydaları ve Kullanımı Hakkındaki bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz…

► Muz Kabuğu Nasıl Kullanılır

► Muz ile Dişleri Beyazlatma

► Sivilce İçin Muz Kabuğu

1 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir