Muz ile Dişleri Beyazlatma

Dişlerin sararmasını gidererek beyazlatmak için Muz ile diş temizliğini deneyebilirsiniz…

Siz de dişlerinizi ne yaparsam yapayım beyazlatamıyorum diyenlerdenseniz bu yazı tam size göre. Bir yandan vitamin alırken bir yandan da dişlerinizi beyazlatmak bu kadar kolay. Muz, bir çok vitamin ve minerali içeriğinde barındırdığı gibi aynı zamanda da içresinde kimyasal madde barındırmadığı için dişleriniz beyazlarken güçlendiğini de göreceksiniz.

Muz ile diş nasıl beyazlatılır?

Öncelikle potasyum miktarı fazla olduğu için kullanacağınız muzun olgun olmasına dikkat etmelisiniz.

Muzu soyup, bir parça kopararak 3 dakika dişlerinizi fırçalar gibi sürtün. Bu şekilde muzun içerisinde bulunan vitaminler dişlerinizin zaman geçtikçe beyazlamasını sağlayacaktır.


-------- Sponsorlu --------

Muz ile diş beyazlatma işlemini günde bir defa uygulamanız yeterli olacaktır. Günde iki defa uygulamak istediğiniz sonucu hızlandırmaya yardımcı olacaktır. Dişlerinizin üzerindeki lekeler kaybolana kadar devam etmelisiniz ve zamanla lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz. Bir süre sonra sağlıklı beyaz gülüşlere kavuşacaksınız.

Ayrıca hatırlatmalıyım ki, diş sağlığı belki de insan vücudunda dikkat edilmesi ve üzerinde durulması gereken en önemli hususlarda biridir. Belki bu anlatmak istediğimi bazı okurlarımız tam anlamıyla kavrayamayabilir ancak bir gün ağız sağlığınız kötüye giderse o zaman eminim ki dişlerinize ve ağız sağlığınıza çok daha iyi bakacaksınız. Bu sebeple lütfen sağlık için öncelikle ağız – diş bakımı üzende hassas olalım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir