Oolong Çayının Faydaları ve Oolong Çayı ile Zayıflama

Oolong Çayının Faydaları ve Oolong Çayı ile Zayıflama

Son günlerin popüler zayıflama çayı “Oolong Çay”

Oolong Çayı Nedir? Oolong Çayı, Camellia Sinensis bitkisinin yaprakları ile yapılmakta olan yeşil çay veya siyah çaya çok benzeyen bir çay çeşididir. Oolong çayının diğer çaylardan ayrılma sebebi, çay bitkisi yapraklarının işlenme biçimidir. Oolong çayının üretimi esnasında, bitkinin yaprakları; yeşil çaydan daha uzun siyah çaydan ise daha kısa süre fermente edilmektedir.

Oolong çayı; Japonya, Çin ve Tayvan’da geleneksel olarak tüketilmektedir. Çin’in Fujian bölgesine özgü olan bir çaydır. Avrupa kıtasına ulaşması 19. yy’ı bulmuştur ancak sağlık için oldukça faydalı olması sebebiyle kısa sürede Avrupa’da da popüler olmuştur.

Oolong Çayının Faydaları

Kalp hastalıklarından korunmadan, kan şekerinin korunmasına ve cilt sağlığı konularında tedavi edici olarak kullanılmaktadır.

Kolesterolü yüksek olan kişilerin, kötü kolesterol değerlerinin düşürülmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca iyi kolesterol seviyesinin çıkmasını sağlamaktadır.


-------- Sponsorlu --------

Damar tıkanıklığına sebebiyet veren kolesterolün, damarlarda birikmesini önlemektedir.

Antioksidan bakımından oldukça zengin bir çaydır.

Kişide kilo vermeye yardımcı olmasının yanı sıra toksinlerinde atılmasına yardımcı olur.

Cildin daha sağlıklı ve daha güzel görünmesine olumlu yönde katkı sağlamaktadır.

Antioksidan içermesi sebebiyle, kardiyovasküler sağlık sorunlarına karşı iyileştirici olmaktadır.

Oolong Çayı ile Zayıflama

Oolong çayı ile zayıflama yöntemi; Eğer tek kişilik oolong çayı hazırlamak isterseniz; 1 fincan oolong çayı hazırlamak için 1,5 çay kaşığı kadar kurutulmuş oolong bitkisi yeterli olacaktır.

Eğer 4 kişilik oolong çayı hazırlamak isterseniz; yeterli miktarda olacağını düşündüğünüz suyu kaynatın. Kaynamış olan suyun içine oolong bitkisinden katın. Bu esnada kabarcıklar oluşuyorsa bunları bir kaşık yardımıyla temizlemenizi tavsiye ederiz. Demlenme süresi sizin damak zevkinize kalmıştır. Demlenme süresi arttıkça, çayın daha yoğun olacağını bilerek demlenme süresini istediğiniz şekilde kendiniz ayarlayabilirsiniz.

1 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir