Mutluluğun Cilde Etkisi

Beslenme uzmanı Doktor Gönül Ateşsaçan, sağlıklı ve güzel bir cildin, sağlıklı bir bedenin yansıması olduğunu ifade etti. Dr. Gönül Ateşsaçan, “Unutmayınız ki yiyip içtiğimiz her şey, meyveler ve sebzeler cilt sağlığı için büyük önem taşımaktadır” dedi.

Cilt güzelliği için nasıl detokslar ve Antioxidan destek alınabileceğini anlatan Dr. Gönül Ateşsaçan, “Günde 10-12 bardak su, C ve E Vitaminleri, Beta caroten, bol miktarlarda yeşil yapraklı sebzeler, biber, lahana, pazı ve havuç cilt sağlığı için etkilidir.

Mutluluk Cildi Güzelleştiriyor

Cilt için bol bol su ve bol miktarda oksijen lazım. Bu arada mutluluk hormonu olan serotonini unutmamalıyız, mutluyken kan akışı dengelenir , cilt pembeleşir ve güzelleşir” diye konuştu.

Cilt Güzelleşmesi İçin Neler Yenmeli

“Antioksidanların kullanımı cildi ve damarları koruyor” diyen Dr. Ateşsaçan, ardından sözlerine şu şekilde devam etti; “Vitamin E ve C , Beta Karoten, Selenyum: Sebzelerde, Meyvelerde, Tahıllarda ve Fındıkta mevcuttur.


-------- Sponsorlu --------

Peki neler yemeliyiz? Karatonidler ve Flavonidler…

Cilt Güzelliğini Etkileyen Meyveler

Yaban Mersini, Böğürtlen, Elma; kiraz, Siyah Erik, kırmızı üzüm, ahududu, kızılcık, çilek, avokado, portakal yediğiniz taktirde cilt sağlığınız olumlu yönde etkilenecektir.

Sebzeler

Koyu Yeşil yapraklı Sebzeler, Brokoli, Kırmızıbiber, Zencefil Kökü, Sarımsak, Kırmızı Lahana, havuç, soğan ve domates yiyebilirsiniz.

Yağlı Tohumlar

Cilt güzelliğiniz için Ceviz ile Fındık tüketebilirsiniz.

Tahıllar

Cildin güzelleşmesinde etkili olan bir başka besinler ise Kabuklu pirinçler ve yulaf ezmesidir.

Yaz günlerinde bilhassa ambalajlı, işlenmiş gıdalardan uzak durun. Taze meyve ve sebze tüketmeye gayret gösterin. Katkı maddelerinin tümü toksin yani zehirdir. Zehir vücutta yağların toplanmasına yol açar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir