Göbek Eritmek için Ne Yapmalı

Göbek Eritmek İçin Tavsiyeler

Karın kısmındaki yağlar yaşamsal organlarımızı çevreler ve kas yapısının altında yer alır. Göbek yağlarımızı eritmek için, fiziksel etkinlikleri sıklaştırmak, karın kaslarını güçlendirmek ve alkol – sigara gibi zararlı alışkanlıklardan sakınacağınız bir beslenme programı uygulamak gerekir.

Diyet ve Beslenme Önerileri

Karın yağlarını eritebilmek için, yediğiniz yemeklerin miktarını ve aldığınız kalorilerin bilincinde olmalısınız.

Doğal sızma zeytinyağı, meyve, sebze ve tam tahıllılar gibi doğal besinleri tüketmeye çalışın. Yağsız etler, bilhassa tavuk, derisiz hindi ve balık önerilmektedir.

Gazlı içecek, beyaz ekmek, makarna, , işlenmiş ürünler, tatlılar ve doymuş yağlar gibi karbonhidrat açısından bol besinlerden uzak durmalısınız.

Diyetlerinize, kuşkonmaz gibi idrar sökücü etkisi olan sebzeleri ekleyin. Bu vücutta su tutulmasını engelleyerek, karın şişmesi ve iltihaplanma gibi durumları önler. Salatalık vücuda su kattığı gibi, tokluk duygusu da vererek fazla yemenize mani olur. Kara lahanalar kan şekerinizi düzenleyerek sık sık yeme gereksinimi duymanızı ve lüzumsuz kalori almanızı önler.

Yemeklerinizi fırında, haşlayarak, buğulayarak, ızgarada yada buharda pişirmeye çalışın. Kızartma ve yağlı soslardan uzak durun.


-------- Sponsorlu --------

Bol bol su içerek (günlük ortalama 2 – 3 litre) cildinizi ve bedeninizi nemli tutun. Bu şekilde vücutta biriken toksin seviyesi azalıp, sindirim sisteminiz düzene girer ve sağlıklı kilonuzu da korumuş olursunuz.

Günlük yaklaşık 500 kalori eksik tüketin. Bu biçimde haftada yaklaşık 1 kilo kadar zayıflamış olacaksınız.

Tavsiye Edilen Egzersizler – Hareketler

Diyet ile beraber, bazı güçlendirici egzersizler ve aerobik antrenmanlar da yapmanız gerekir. Bunlar yağ yakımını hız kazandıracaktır.

Aerobik ve Güç Arttırıcı Antrenmanlar

Yürüyüş ile koşu gibi etkinlikler yaparak kardiyo seanslarınızı mümkün olduğu derecede çoğaltın.

Normal bir hızda sabit bisiklet ile 1 – 2 dakika ısınmanızın ardından, ağırlığı arttırarak antrenmanı yoğunlaştırın. Bu egzersizi en az yarım saat süresince yapın.

Güç antrenmanlarınızı sağlam bir karın kası programı ile birleştirin. Karın hareketlerinin bitiminde, koşu, ip atlama gibi yoğun kardiyo hareketlerine başlayın. Karın egzersizini ve yoğun kardiyo uygulamasını en az yarım saat boyunca bir arada devam ettirin.

Karın Egzersizi

Bu karın bölgesine yoğunlaşan egzersizler, yalnızca yağları yakarak değil, bunun yanı sıra kasları da güçlendirerek göbeğinizin küçülmesini sağlayacaktır. Bu şekilde çok daha fazla zayıflayabileceksiniz.

1 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir