Su Kürü Nasıl Yapılır?

Su Kürü ile Zayıflama

Su vücudumuzu nemlendirmesi sebebiyle insanlar için çok gereklidir. Yeterili derecede su içmediğinizde, bedenimiz kendi ürettiği toksinler tarafından zehirlenir. Bu pek çok sağlık probleminin haricinde, aşırı yağlanma ve sindirim sorunlarına da neden olur.

Her gün bol bol su içmek iştahı azaltır, kas gelişimine yardım eder ve metabolizmayı hızlandırır. Günlük alışkanlıklarınızdan bazılarını değiştirerek günlük en uygun su tüketimine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

En iyi su hangisidir

Vücuda en uygun su oranını sağladığından, taze ve karbonatsız sular en iyi su tercihleridir. Sodyum ve kafein içeren içeceklerden kaçınmalısınız. Bunlar aromalı sularda fazlaca bulunmaktadırlar ve taze kaynak suyunun nemlendirme etkisinin tam zıttını yaparlar.

Az kalorili içecek ve karışımlardan sakının, zira bunlar iştahı arttıran bir takım tatlandırıcıları içerirler. Bu şekilde karbonhidrat alma ihtiyacınız artar ve zayıflama sürecinizi köreltmiş olursunuz.

Bunun yanı sıra, bu içeceklerdeki asitler diş minelerine zarar vererek dişlerde çürük ve oyuk oluşmasına yol açar. Aynı etki, şekerli yiyecekleri fazla tükettiğinizde de oluşur.


-------- Sponsorlu --------

Su kürü nasıl uygulanır?

Sabahları, kahvaltı yapmadan önce, 600 ml su için. Bu miktar fazla geliyorsa 300 ml’lik 2 sefere ayırabilirsiniz. Suyu içtikten sonra 1 saat boyunca hiç bir şey yemeyin – içmeyin.

1 saat geçmesinin ardından yemek yiyebilirsiniz. Her öğünden 1 saat önce 300 ml daha su için. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinin ardından 2 buçuk saat süresince herhangi bir şey yiyip içmeyin. Bu zamandan sonra dilerseniz daha çok su içebilirsiniz.

Su içmenin yararları

Suda kalori bulunmaz.

Su kürü zayıflamanıza yardımcı olmakla beraber günlük su gereksiniminizi de rahatlıkla karşılar. Vücudunuzun yüzde 60 kadarlık bir bölümü sudan meydana geldiği için günlük minumum 2 litre su içmemiz gerekir. Bu, aşırı kilolardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Bir çok hastalığı engeller.

Su içmek ayrıca epilepsi, baş ağrısı, ishal, vücut ağrısı, obezite, kireçlenme, böbrek, bronşit, astım ve kabızlık gibi rahatsızlıkların iyileşmesine yardımcı olur.

Vücudu temizler ve cilde esnek – genç görüntü kazandırır.

Su kürü yalnızca bir kilo verme tekniğinden öte, olağanüstü faydaları olan bir sağlıklı yaşam alışkanlığıdır.

1 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir