Vegan Diyeti ile Zayıflama

Hollywood yıldızlarını zayıflatan vegan diyeti, 2013 senesinde ünlü şarkıcı Beyonce ile rap şarkıcısı eşi Jay-Z ile medyaya yansımıştı.

Beyonce Ünlü Zayıflatan Diyeti

Dünyaca ünlü şarkıcı 22 gün süresince yalnızca sebzelerle beslenmiş, ağzına et ürünleri ve gluten içeren yiyecekleri götürmemiştir. 32 yaşındaki şarkıcı, bu diyeti yaparak 2 beden incelmeyi başardı.

Beyonce’nin şimdiki girişimi, vegan diyeti yapmak isteyen kişilerin işini rahatlatacak.

Ünlü şarkıcının antrenörü olan Marco Borges tarafından kurulan 22 Days Nutrition tanıtımı yapıldı. 22 Days Nutrition, evlere teslim bir vegan yemek sipariş girişimidir…

22 gün boyunca sadece bitkisel kaynaklardan beslenmeyi şart koşan 22 Gün diyetini, 2013 senesnde eşi Jay Z ile beraber uygulayan Beyonce o günden şimdiye bitki ağırlıklı beslenmeye gayret ettiğini her fırsatta anlatıyor.

Bir alışkanlığı değiştirmenin 21 gün sürdüğü doğrusundan yola çıkılarak hazırlanan diyet, 22 Days Nutrition girişiminin de temel felsefesini anlatıyor.

22 gün Vegan diyeti

Halihazırda bir vegan olan Marco Borges’in yemeklerini severek yiyen yakın çevresindeki kişilerin istekleri üzerine oluşan girişim, bitki kaynaklı beslenmek isteyen insanları hedefliyor ve 22 Gün diyetini yapabilmeyi de kolaylaştırıyor.


-------- Sponsorlu --------

22 Days Nutritition diyetinde 3 değişik paket şeklinde sunulan evlere teslim vegan yemeklerin fiyatları 10 ila 17 $ arasında geğişmektedir. Yemekler % 100 organik, GDO’suz, glutensiz ve tamamiyle bitkisel içeriklerle hazırlanıyor.

Açıklamalarda bu diyet programına başladığı için Marco’ya minnettar kaldığını dile getiren Beyonce, “Ben yapabildiysem herkes yapabilir” diyor. Girişimin amacı ise herkesi vegan yapmaktan daha öte, insanlara sağlıklı yemek tercihlerini yapmayı öğretmek. Umuyoruz ki buna ihtiyacı olmayan oldukça az kişi mevcuttur.

Ünlü İnsanların Yaptığı Popüler Diyet

Az kalorili ile bol lifli olan çiğ sebzeler; metabolizmayı hızlandırara bedenin yağ depolamasını engeller.

Ünlü sanatçı Jennifer Lopez’in arınma diyetine göre; 22 gün sebze, meyve, fındık ve tahıllarla beslenin. Günlük kalori karşılamanızı 1400’le kısıtlayın. Rafine karbonhidrat ile şeker içeren işlenmiş gıdalardan mutlaka sakının.

Beyonce’nin diyetisyeni; 22 günün ardından öğünlerinize yavaş yavaş balık ilave edebileceğinizin de altını çiziyor. Karbonhidrat ve süt tüketimini ise belli bir oranda tutmamızı öneriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir