Tereyağlı Kahve Diyeti ile Zayıflama

Kahve hem ülkemizde hem de tüm Dünyada sevilen ve vazgeçilmesi zor bir içecektir. Aşırıya kaçmadan düzenli olarak içilmesi sonucu da sağlığımıza olumlu etkiler sağlar. Şimdi siz sevgili Bilgi Doktoru okurlarıma son günlerin yeni trend içeceği olan tereyağlı ve hindistan cevizi yağı ile yapılan kahve hakkında bilgi vereceğim. Bu kahve ilerleyen günlerde diyet yapanlar için güzel bir seçenek olacağını düşünüyorum.

Kilo vermede yeni moda, kahveye şeker yerine 1 kadar kaşık tereyağı ve hindistan cevizi yağı eklemek…

Amerika Birleşik Devletleri’nde, duble espressonun içerisine 2 farklı yağ eklenmesinin diyet yapanlara destek olduğu belirtiliyor. Uzmanlarara göre  kahveye tere yağı atmanın vücut için şekere göre çok daha faydalı olabileceğinin altını çizdi.

Tereyağlı kahveyi ünlü yapan kişi ise, Tibet’de tırmanış yaptığı esnada enerji vermesi için tereyağlı kahve ikram edilen Dave Asprey. Dağcılar, tereyağlı kahveyi hem dikkat artırmak için hem de enerji sağlaması amacıyla kullanmaktadırlar.


-------- Sponsorlu --------

Dave Asprey kendisinin üstünde denediği yüksek yağ, düşük karbonhidratlı diyetle hem zayıflayabileceğini hem de kronik rahatsızlıklardan, diyabetten korunulabileceğini ve halsizlik durumlarına karşı iyi geleceğini açıklıyor. Asprey’in iddialarına göre eğer karbonhidrat ile beslenmezseniz vücut yağ deposunu kullanacaktır.

tereyağlı-kahve-nasil-yapilir

Tereyağlı Türk Kahvesinin Yapılışı

Aslında ekstra bir hazırlanış şekli yok. Tek yapmanız gereken şeker yerine tereyağı ve hindistan cevizi yağı koymak. Evinizde hindistan cevizi yağı bulunmuyorsa sadece tereyağı da eklemeniz yeterlidir. Afiyet olsun.

1 YORUM

  1. Pingback: Göbek Eritmek için Ne Yapmalı » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir