Örümcek Zehri ile Kronik Ağrı Tedavisi

Örümceklerin Zehirlerinde Şifa Bulundu

Avustralyalı bilim insanları enteresan bir araştırmayı gerçekleştirdi. 205 farklı örümcek cinsinden 82 tanesinin zehrinde kronik ağrılara şifa olabilecek moleküller tespit etti.

Bilim insanları, örümcek zehrinin kronik ağrılara iyi gelebileceğini belirtiyor.

Avustralya’daki Queensland Üniversitesi’nden araştırmacılar, 205 ayrı örümcek çeşidinin zehrini inceledi ve 82 tanesinin zehrinde acının beyne iletilmesinde rol alan Nav1.7 kanallarını etkileyen molekülleri fark etti.

Araştırmayı gerçekleştiren Profesör Glenn King, daha önce yapılan araştırmalarda, Nav1.7 kanallarını etkileyen bir genetik mutasyonun ağrıları geçirdiğinin belirlendiğini bundan dolayı bu kanalları tıkayarak ağrının giderilebileceğini iddia etti.


-------- Sponsorlu --------

Ağrı Kesici Örümcek Zehri

Piyasadaki ilaçların bile dindiremediği kronik ağrıların bedenin bir bölgesindeki sinirlerin, ağrıların oluştuğu bölgelerdeki kanallar vasıtasıyla beyne devamlı sinyal göndermesinden kaynaklandığını ifade eden King, dünya çapında kadınların % 50’sinin, erkeklerin ise % 10’unun korkulu rüyası olan örümceğin zehrinin ilerde ağrı kesici olarak kullanılabileceğinin altını çizdi.

Araştırmanın sonuçları ve detayları, “British Journal of Pharmacology” isimli yabancı bir dergide yayımlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir