Nar ve Üzüm Suyu Mucizesi

Kış aylarında hastalıklardan korunmak amacıyla nar ile üzüm suyu kullanılmasının çok etkili olduğunu ifade edildi.

C Vitaminini deposunu hangi besinlerden elde edebilirsiniz sorusu ile ilgili bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Prof. Dr. Neriman İnanç, kış mevsiminde hastalıklardan korunabilmek amacıyla nar ve üzüm meyvelerin suyunun içilmesinin çok faydalı olduğunu belirtti

Nar ve Üzüm suyu bünyesindeki faydalı çoğu biyoaktif bileşen vasıtası ile “en güçlü” antioksidanlar içinde sayılan nar yada üzüm suyunun sofralardan eksik olmaması gerektiğinin altını çizdi.

Havaların soğuması ile beraber gribal rahatsızlıklarda önemli derecede yükselme olduğunu vurgulayan İnanç, sözlerine şu şekilde devam etti;

Kış mevsimi süresince hastalıklardan korunabilmemiz ve sağlıklı bir yaşam sürmek için kuvvetli bir bağışıklık sistemine sahip olmak şarttır. Nar ile üzüm suyunu kış aylarında ufak büyük tüm insanların içmesi gerekmektedir. 1 çay bardağı nar suyu, erişkin bir insanın günlük C vitamini ihtiyacının % 16’sını karşılayabilir.


-------- Sponsorlu --------

Nar Suyunun Faydaları Nelerdir

Nar suyu bilhassa içerdiği antioksidanlar vasıtası ile bağışıklık sistemini kuvvetlendirmektedir. Nar suyunda yoğun şekilde B vitamini ve potasyum bulunur.

Üzüm Suyunun Faydaları Nelerdir

Üzüm suyu ise A, B ve C vitaminleri, potasyum ile demir bakımından olabildiğince zengindir. Vatandaşlarımızca bitkisel süt şeklinde de bilinen üzüm suyunun yararlarını saymakla bitiremeyiz.

Demir ve Potasyum Zengini Besinler

Kanda oksijen taşıyan hemoglobin hücrelerinin gelişiminde lazım olan demir ve potasyum bakımından zengin olan üzüm suyu, toksit maddelerin dışarı çıkarılmasına yardım eder. Ayrıca bu özellikleri vücudu enfeksiyonlara karşı korur ve bağışıklık sistemimizin kuvvetlenmesini sağlar.

Hastalıkları engelleme konusu ile ilgili bağışıklık sisteminin önemini vurgulayan Doktor İnanç, kış mevsimlerinde günlük 1 bardak nar veya üzüm suyu tüketmenin bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesinde yarar sağlayacağını dile getirdi.

Üzüm ve Narın Suyunun Sağlığımıza etkileri ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir