Mate Çayı ile Zayıflama – Kilo Verme Nasıl Kullanılır

Mate Çayı Zayıflatır mı? Kilo Vermek İçin Nasıl Kullanılır, Mate Çayının Faydaları Nelerdir, Zayıflamak İçin Mate

Mate çayı, 12 ay süresince yapraklarini fazla dökmeyen bir ağaç çeşidinden elde edilmektedir.

Avrupa’nın “Yeşil Altın” Bitkisi Yağ Yakmaya Yardımcı Çay Olarak kullanılıyor.

Tropik veya yari tropik iklimlerde yetişir. Avrupa’da ‘ yeşil altın ‘ ismi ile anılıyor. Son günlerdeki popüler ismi ise ‘ yağ yakmaya yardımcı çay ‘ olarak lanse ediliyor. Paraguay yağmur ormanlarinda doğal şekilde yetiştirilmektedir. Başka bir ismi olan “Paraguay Çayı” adı da buradan gelmektedir.

Yağ Yakımına ve Zayıflamaya Yardımcı

Yağ yakımınızda yardımcı rol alan mate çayı yağ yakımının hızını etkili şekilde arttırmaktadır. Metabolizmayı hızlandırmakta yardımcı olur.5-otlu-bitkisel-zayiflatici-mate-cayi

Doktor Torben Anderson’un 2004 senesi içinde Danimarka’da Charlottenlund Medical Centre`de sağlıklı kişilerin katılmasıyla yapılan tespitlerde, 45 gün süresince mate çayı ve ekstresini kullanan insanlarda 5 kilogramlık kilo kaybı, normal şekilde mate çayı kullanmadan standart gupta ise kilo kaybı yaşanmadığı görülmüştür.

Mate çayına yönelik bu tür bulgular ve tavsiyeler bol miktarda bulunmaktadir.

Zayıflatıcı BEŞİ 1 YERDE HAZIRLANIŞI

1 litre kaynamış suyun içerisine birer çay kaşığı mate, funda, biberiye, yeşil çay ve kekik yaprağı ekleyin.

15 dakika demlenmesini bekleyin ve süzülerek için.

Hepsi bu kadar.

Mate Çayı Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır

Mate Çayı bütün dünyada obezite tedavilerinde kullanılır. Vücutta yağ emilimini önlüyor, yağların hızlı yakılmasını sağlıyor ve vücuttan su attılmasını kolaylaştırıyor. Ayrıca kafein gibi özelliklere sahip ancak kafeinin kötü etkisine sahip değildir. Her yaş grubu tarafından kullanılması mümkündür. Metabolizması yavaş işleyen insanlar için son derece sağlıklı bir içecektir. Tam etkisi görebilmek için günlük 3 fincan tüketilmesi gerek.

Günde Üç Fincan İçerek Erken Yaşlanmaya Çözüm

Nasıl kullanacağız kıymetı bitki çayını. İsterseniz sade mete çayı olarak, isterseniz de yeşil çayla karıştırarak demleyebilirsiniz. Önerimiz yeşil çayla karıştırarak tüketilmesi yönündedir. Çünkü yeşil çayın da sayısız yararları göz önüne aldığımızda, günlük çay gereksinimimizi tek 1 çayla karşılayarak, hızlı yaşlanmaktan kansere kadar pek çok istenmeyen durumdan da kendimizi korumuş oluyoruz.

Mate Yaprağı ve Yeşil Çay Karışımı Nasıl Demlenir, Hazırlanışı

mate-besi-bir-yerde-cayiÖncelikle Porselen demliğiniz varsa kullanmanızı öneririm. Bir porselen demliğin içerisine, isteğe göre 1 ya da 2 çorba kaşığı yeşil çay ve mate yaprağı karışımı idealdir.

Ortalama 5 Dakika demlemek yeterlidir.

Günde 3 fincana kadar içebilirsiniz. Bu şekilde yaklaşık 5 kilo vereceksinizdir.

ENDER SARAÇ İLE MATE ÇAYI KULLANIMI, UYGULANIŞI

Sağlıklı yaşam uzmanı Prof. Dr. Ender Saraç, doğal yöntemlerle zayıflamanın insan sağlığı için önemli olduğunu belirtiyor.  Doğadaki Bitkilerin yaprakları, düzenli bir biçimde kullanıldığında vücuttaki yağları yakmaya ve kolesterolü dengelemeye katkı sağlıyor.Bitki çayları diyetiyle 30 günde 5 kilo vermenin gayet kolay olduğunu hatırlarıyor.


-------- Sponsorlu --------

ENDER SARAÇ; bitki karışımlarından elde edilen zayıflama kürünün günlük 2 veya 3 bardaktan fazla içilmemesi gerektiğini de bildiriyor.

Kaynatmayın, DEMLEYİN…

Prof. Dr. Saraç, “Diyet çayları yapılırken bitkileri kaynatıyorsunuz. Bu çok yanlış bir uygulamadır. İdeal ve etkili bir bitki çayı hazırlamak için, suyu kaynattıktan sonra yapraklar atılır ve yaprakların demlenmesini beklenir.” şeklinde açıklıyor.

Mate Yaprağı ;ender-sarac-mate-cayi-zayiiflama

Zayıflamaya etkisi olduğu net olarak tespit edilen mate çayı dünyada oldukça yaygın şekilde kullanılan bir bitki çayıdır. Tüm yaş aralığındaki insanın kullanmasında bir problem olmayan mate çayı sağlıklı, güzel ve formda bir bedene kavuşmanızı sağlar.

Ender Saraç ile Mate Çayı Karışımının Hazırlanışı:

1 litre kaynar suya malzemeleri koyduktan sonra kaynatmadan 15 dakika demlendirin. Daha sonra süzerek ister sıcak olarak ister soğuk olarak, isteğe göre içine biraz limon sıkarak tatlandırıp içebilirsiniz. 3 gün içerisinde kilo farkını ve etkisini hemen göreceksiniz.

Kullanılacak Malzemeler :

  • Bir tatlı kaşığı Mate yaprağı
  • Bir tatlı kaşığı Biberiye
  • Bir tatlı kaşığı Kekik
  • İki tatlı kaşığı Yeşil çay
  • Bir tatlı kaşığı Funda yaprağı

Zayıflamak İstiyorsanız Yukarıdaki Şekilde Belirtilen Malzemeleri Porselen demlikte 15 dakika demleyerek içebilirsiniz.

Enerji Verir, Zinde Tutaribrahim-saracoglu-mate-cayi-tarifi-yapilisi

200 civarında etken madde içeriyor. Bu maddelerden bir çoğu yeşil çayda mevcuttur. Enerji ile zindelik hissi vermektedir.

Mate çayının özünde bulunan “matein” ismindeki kafein benzeridir fakat ayni etkileri göstermez. Bunu bir santral sinir sistemi uyarıcısına borçludur. Çayda bulunan “teofilin  ve  kakao içerisinde bulunan “teobramin” adli her 2 etken maddeyi de içermektedir. Bunların  neticesinde bireyin kendisini canlı, enerjik ve dinamik hissetmesini sağlıyor.

 

Uzmanlar ve Kullananlar Mate Çayı Yorumları

ENDER SARAÇ:

Doğal yöntemlerle kilo vermek, insan sağlığı açısından büyük önem taşır. Mate Çayı diyetiyle ayda 5 kilo vermek mümkün. Fakat unutmayınız ki günde 2 veya 3 bardaktan fazla içilmemesi gerekiyor

TAYLAN KÜMELİ:

Son dönemlerde kilo vermeye çalışanlar yoğun şekilde bitki çaylarına başvuruyor. Bu çaylar arasında özellikle Mate çayını öneririm. Kış mevsiminde vücutta toplanan toksinler kolayca atabiliyor. Fakat bu karışımları içerken dikkat etmelisiniz. Aşırıya kaçmak olumsuz sonuçlar doğurabilir.

12 YORUM

  1. Pingback: Parmak İzi Yöntemi Zayıflama » Bilgi Doktoru

  2. Pingback: Vücut Kontur Uygulaması » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir