Bol Su İçmek Hastalıklardan Koruyor

Kış mevsiminde soğuk günlerinde hastalıklardan korunabilmek için bol miktarda su içmemiz gerekiyor.

Kışın pek çok hastalık yaygın hale gelir. Bu sebeple bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak ve hastalıklara karşı daha güçlü – dirençli duruma gelmek için yapılması gereken şeylerin başında bol bol su içmek geliyor.

Az Su İçmek Şişmanlatır

Bu zamanlarda yetersiz su içilmesine bağlı olarak, kilolarımızın artması da sağlığımızı tehdit eder.


-------- Sponsorlu --------

İçme sularını en güvenilir ve basit haliyle tüketici ile buluşturmayı amaçlayan Waternet, kış günlerinde yeterli su tüketiminde hassas davrananların  hayatını kolaylaştırıyor. Kış ayları, iklimsel, sosyal ve fiziksel farklılıklara bağlı olarak hastalıkların en çok yaşandığı zaman aralığıdır. Bu zaman aralığında vücudumuzun gereksinimi olan oranlarda su tüketmeyi ihmal etmek ise hata yaptığımız alışkanlıklarımızın başına geliyor ve sonucunda hastalıklara davetiye çıkartıyoruz.

Dengesiz Beslenme ve Yetersiz Su Tüketimi Hasta Yapıyor

Konunun Uzmanları, kış mevsiminde hastalıkların en önemli nedeninin dengesiz beslenme ve yetersiz su tüketimi olduğunu belirtiyor. Kış aylarında az su tüketimi, vücut ısısının kontrol altına alınmasını zorlaştırarak dengesiz beslenmeye, bilhassa da bol kalorili besinleri daha çok tüketmemize zemin hazırlıyor.

Kışın ve Yazın Su Tüketim Oranı

Ayrıca kış günlerinde pek çok kişide görülen şişmanlamanın başlıca sebepleri içerisinde de yeterince su içmemek yer alıyor. Hastalıklardan korunmak ve formunuzda kalabilmek için diğer mevsimlerde olduğu gibi kış mevsiminde de günlük en az 2 litre su içmeniz gerekiyor.

1 YORUM

  1. Pingback: Zayıflatan Alkali Su Yapımı » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir